Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

- Team Klitschko bardzo się cieszy z zarządzenia WBA - tak decyzję World Boxing Association u usankcjonowaniu potencjalnej walki czempiona IBF Anthony'ego Joshuy (17-0, 17 KO) z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO) jako starcia o pas WBA Super wagi ciężkiej skomentował menadżer Ukraińca Bernd Boente.

Boente zadeklarował także, że chciałby, aby do konfrontacji jego klienta z brytyjskim mistrzem doszło wiosną: - Mam nadzieję, że Joshua wygra swoją najbliższą walkę przeciw Molinie i w marcu lub kwietniu dojdzie to skutku to mega-wydarzenie, które jest spełnieniem marzeń promotorów.   

- Naprzeciw siebie stanie dwóch złotym medalistów olimpijskich w kategorii super ciężkiej, młody wilk i stary lew. Ten pojedynek chcą zobaczyć kibice boksu na całym świecie! - podsumował Bernd Boente.

Dla Władimira Kliczki wiosenna potyczka z Anthonym Joshuą byłaby pierwszym występem od czasu punktowej porażki z Tysonem Furym w listopadzie ubiegłego roku. Brytyjczyk, by spotkać się z Ukraińcem musi 10 grudnia pokonać Erica Molinę (25-3, 19 KO).