Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) będzie zdaniem Petera Fury'ego nieznacznym faworytem w starciu z Anthonym Joshuą (18-0, 18 KO). Trener i wuj Tysona Fury'ego, który w 2015 roku jako pierwszy zawodnik pobił Kliczkę po ponad 11 latach, zaznacza jednak, że wiele będzie zależało od tego, w jakiej formie wyjdzie do ringu 41-letni Ukrainiec. 

- To będzie prawdziwy test wartości Anthony'ego Joshuy i jeśli go zda, należy mu się pełen szacunek - powiedział Fury w wywiadzie dla Sky Sports. - Jeżeli Kliczko będzie głodny sukcesu i naprawdę będzie chciał odzyskać te pasy, będziemy mieli kawał walki. 

- Minimalnie faworyzowałbym Kliczkę ze względu na jego doświadczenie, ale pytanie brzmi, czy Kliczko naprawdę chce znów zmusić swoje ciało do tego wszystkiego, zwłaszcza po okresie nieaktywności po porażce z Tysonem. Wszystko zależy od tego, jakiego Kliczkę zobaczymy. Jeśli to będzie Kliczko na 100 procent, to Joshua będzie miał problemy! - prognozuje szkoleniowiec byłego czempiona. 

Pojedynek Władimira Kliczki z Tysonem Furym, którego stawką są pasy WBA i IBF wagi ciężkiej, odbędzie się 29 kwietnia w Londynie.