Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

29 kwietnia na ringu w Londynie Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) stanie do walki o pasy WBA i IBF wagi ciężkiej z Anthonym Joshuą (18-0, 18 KO). Były czempion federacji WBC i WBO Witalij Kliczko jest przekonany, że jego brat wyjdzie zwycięsko z konfrontacji z niepokonanym dotąd rywalem. 

- Jestem pewien, że wygrana będzie nasza! Zmierzy się ze sobą dwóch mistrzów olimpijskich. Joshua nie przegrał jeszcze żadnej walki, wszystkie wygrywając przed czasem i i jest młodszy od Władimira o 12 lat, ale ja wiem, że Władimir zrobi wszystko, by zwyciężyć - mówi "Dr Żelazna Pięść".

- Znam swojego brata jak nikt inny i z całą stanowczością mogę stwierdzić, że żaden pięściarz nie ma takiej techniki i doświadczenia jak on. Dodatkowo on zdaje sobie sprawę, jak dużo zależy od wyniku tego pojedynku, więc uczyni wszystko dla zwycięstwa - dodaje starszy z braci Kliczko. 

Pojedynek Władimira Kliczki z Anthonym Joshuą będzie główną atrakcją gali na londyńskim stadionie Wembley. Walkę obejrzy na żywo ponad 90 tysięcy kibiców. W Polsce transmisja w Polsacie Sport.