Patronat medialny


 


Kliczko HayeJeszcze nie tak dawno wydawało się, że 2 lipca dojdzie do oczekiwanej przez wszystkich kibiców boksu walki na szczycie wagi cieżkiej pomiędzy czempionem WBO i IBF Władimirem Kliczką (55-3, 49 KO) a mistrzem WBA Davidem Haye (25-1, 23 KO), jednak po tym, jak Ukrainiec zdecydował, że wcześniej, 30 kwietnia, stoczy jeszcze walkę z Dereckiem Chisorą (14-0, 9 KO), "Hayemaker" wycofał się z unifikacyjnej konfrontacji, tłumacząc, ze nie wierzy iż "Dr Stalowemu Młotowi" wystarczą zaledwie dwa miesiące na odpoczynek pomiędzy mistrzowskimi walkami.

Brat Władimira Kliczki - Witalij - pytany o zachowanie Haye'a, nie ma wątpliwości, że Anglik tylko szukał pretekstu do wycofania się z walki.

- Haye już tyle powiedział na temat mojego brata, że można by te wszystkie komentarze zebrać razem i ułożyć z nich kilkutomową książkę, nie mniej obszerną niż zebrane dzieła Hansa Christiana Andersena. On ciągle jest z czegoś niezadowolony i tylko szuka nowych wymówek. Powód jest prosty - on się nas boi - kwituje krótko postawę "Hayemakera" starszy z Kliczków.