Patronat medialny


 

Kilka dni temu promujący Kubańczyka Odlaniera Solisa (17-0, 12 KO) Ahmet Ohner ostro skrytykował braci Kliczko za podpisanie - jego zdaniem przedwczesne - umowy na wrześniowy pojedynek z Tomaszem Adamkiem (43-1, 28 KO). Szef pięściarskiej grupy Arena posunięcie ukraińskich mistrzów wagi ciężkiej uznał za przejaw arogancji wobec ich najbliższych rywali, bo wiosną obu Kliczków czekają jeszcze walki w obronie tytułów i wcale nie ma gwarancji, że przed zakontraktowaną potyczką z Adamkiem nadal będą dzierżyli mistrzowskie pasy.

Witalij Kliczko (41-2, 38 KO), który 19 marca zmierzy się ze wspomnianym Solisem, ze spokojem przyjmuje zarzuty Ohnera, zapewniając jednocześnie, że nie zamierza zlekceważyć swojego marcowego oponenta. - Boks jest jak gra w szachy. Musimy wyznaczać sobie kolejne cele, planować kolejne ruchy - mówi "Dr Żelazna Pięść". - Nie rozumiem, dlaczego podpisanie umowy z Adamkiem miałoby być przejawem arogancji. Bo Ohner tak powiedział? Przecież to nonsens...

- Nigdy nie lekceważyłem swoich rywali! - podkreśla Kliczko, dodając, że niebawem podopieczny tureckiego promotora boleśnie się o tym przekona: - Ohner zapowiada, iż Solis zakończy panowanie braci Kliczko. Otóż jest w błędzie! To ja zburzę świat pana Ohnera i zrobię to z przyjemnością!