Patronat medialny


 

Kliczko SolisByły mistrz Europy wagi ciężkiej Władimir Wirczis (25-2, 20 KO) będzie obok Davida Price'a (9-0, 7 KO) podstawowym sparingpratnerem Odlaniera Solisa (17-0, 12 KO) przed zaplanowaną na 19 marca walką o pas WBC z Witalijem Kliczką (41-2, 38 KO) - potwierdza promotor Kubańczyka Ahmet Ohner. Szef grupy Arena nie łudzi się jednak, że nawet najlepszy zestaw sparingpartnerów może zapewnić komukolwiek wygraną w starciu ze starszym z braci Kliczko.

Zdaniem Ohnera jego podopiecznego czeka bardzo trudne zadanie. - Na walkę z Witalijem generalnie trudno jest się przygotować. Nasz rywal to świetny bokser, jeden z największych w historii, będzie się kiedyś o nim mówiło jak o Muhammadzie Alim. Postaramy się jednak zadać Kliczce kończący cios - mówi Ohner.

- Solis będzie walczył do końca, mimo, że 19 marca zmierzy się w ringu nie tylko z Witalijem Kliczką, ale z całą epoką boksu, w której bracia Kliczko nie mieli sobie równych. Nie wątpię, że Witalij w Kolonii będzie chciał nas okraść e zwycięstwa. Dlaczego tak mówię? Bo o wygraną na punkty będzie trudno. On ma po swojej stronie sławę, tytuły, sędziów i publiczność. Gdy jedziesz walczyć do Niemiec, oznacza to jedno - zostaniesz pokonany. W tym kraju Kliczkowie zawsze wygrywają. Niemcy do dla Kliczki drugi dom, ale nie poddamy się - zapewnia promotor kubańskiego mistrza olimpijskiego z Aten.