Patronat medialny


 

Mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBO i IFB Władimir Kliczko (55-3, 49 KO) nie kryje radości z tego, że w końcu udało się osiągnąć porozumienie w sprawie unifikacyjnej walki z czempionem WBA Davidem Haye (25-1, 23 KO). Długo oczekiwany przez kibiców boksu pojedynek odbędzie się 25 czerwca lub 2 lipca.

- Cieszę się, że w końcu osiągnęliśmy porozumienie w sprawie tej walki. Moim marzeniem i marzeniem mojego brata [mistrza organizacji WBC - Witalija] jest to, żebyśmy zdobyli wszystkie cztery pasy najważniejszych federacji. Nie zmarnuję tej szansy! - mówi Władimir Kliczko. - Haye już dwukrotnie wycofywał się z walki, a teraz znowu zaczyna dużo gadać. Najwyższy czas, by przemówiły nasze pięści!

Warto zaznaczyć, że kontrakt na wspomnianą walkę nie precyzuje dokładnie, z którym z braci Kliczko - Władimirem czy Witalijem, skrzyżuje rękawice „Hayemaker”, jednak póki co oficjalnie, podobnie jak w przypadku planowanego na wrzesień pojedynku Tomasza Adamka, mówi się o młodszym z Kliczków. Ostateczną decyzję w tej sprawie Ukraińcy powinni podjąć nie później niż na 90 dni przed walką.