Patronat medialny


 


Kliczko SolisJuż tylko dwa dni pozostały do sobotniego pojedynku na gali w Kolonii o pas WBC wagi ciężkiej pomiędzy Witalijem Kliczką (42-1, 38 KO) a Odlanierem Solisem (17-0, 12 KO). Broniący tytułu Ukrainiec podczas wczorajszej konferencji prasowej przyznał, że szykując się do zbliżającego się pojedynku dobrze poznał swojego rywala.

- Podczas pięciotygodniowego zgrupowania Solis został moim dobrym przyjacielem. Mieliśmy wielki ekran, na którym oglądaliśmy jego walki - stwierdził Kliczko, dodając, że szanuje znakomite dokonania kubańskiego challengera z czasów kariery amatorskiej. - Boks amatorski to świetna podstawa dla boksu zawodowego, stąd najlepsi amatorzy odnoszą później sukcesy jako profesjonaliści.

- Solis jest bardzo szybki, wyprowadza nieoczekiwane i szybkie kombinacje uderzeń, ma bardzo dobrą koordynację i refleks, jest młody, głodny sukcesu i agresywny. To będzie wspaniała walka - oświadczył "Dr Stalowa Pięść", który już po raz szósty z rzędu bronił będzie pasa World Boxing Council.