Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Kliczko HayeBez większego entuzjazmu mówi o sobotniej walce o tytuł WBC wagi ciężkiej pomiędzy Witalijem Kliczką a Odlanierem Solisem czempion WBA David Haye (25-1, 23 KO). Znany z dużej pewności siebie Anglik jest przekonany, że w 2011 roku odbierze braciom Kliczko znajdujące się w ich posiadaniu trzy mistrzowskie pasy. - Najpierw straci je Władimir - zapowiada "Hayemaker".

- To było rozczarowujące zakończenie czegoś, co zapowiadało się jako całkiem interesująca walka - relacjonuje swoje wrażenia z wieczoru bokserskiego w Kolonii Haye. - Przez ten krótki czas, gdy tych dwóch gości walczyło ze sobą, wydawało się, że Solis jest w stanie sprawić Kliczce problemy. Zadał kilka błyskotliwych prawych, dobrze też bił na korpus Witalija. Zdawało się, że Solis jest dobrze przygotowany i zaczyna realizować swój plan. W przeciwieństwie do większości rywali Kliczków utalentowany Solis wiedział, co powinien robić, był wystarczająco wytrenowany i dobry, by sobie poradzić.

- Boksowałem z Solisem w finale mistrzostw świata amatorów w 2001 roku i mogę zaświadczyć, jak dobry jest ten gość - przyznaje Londyńczyk. - Jest sprytny, szybki i bardzo doświadczony. Niestety teraz waży 40 funtów więcej i jest mniej więcej 40 razy mniej głodny sukcesu niż jako 21-letni amator. Gdy zbiegł z Kuby do Ameryki, stracił głód boksu i poczuł głód smażonego jedzenia.

- Gdzie teraz jest miejsce Witalija? - pyta popularny "Żniwiarz". - Cóż, nadal jest tym samym 39-letnim mistrzem, którym był przed pokonaniem Solisa, a ma jeszcze mniej rywali, którzy mogliby mu rzucić wyzwanie. Jest na pewno wciąż świeży, biorąc pod uwagę, że w ostatniej obronie przyjął ze trzy ciosy - jeden na głowę  i dwa na korpus.

- Nie chce mi się wyciągać zbyt daleko idących wniosków z tej jego "walki", ale wiem o Witaliju wystarczająco dużo, by być pewnym, że pewnego dnia go zdetronizuję. Ale to może poczekać. Jeśli tylko mały braciszek kompletnie się nie wystraszy, obnażając swój lęk przed całym światem, to najpierw Władimir, a nie Witalij straci swoje pasy w 2011 roku - wyrokuje David Haye, którego starcie z młodszym z Kliczków planowane jest na przełom czerwca i lipca.{jcomments on}