Patronat medialny


 

Ismail TebojewW najbliższą sobotę podczas gali w Berlinie, mieszkający od kilku lat w Polsce Ismail Tebojew (7-2-1, 3 KO) zmierzy się z Ronnym Mittagiem (16-1-1, 8 KO). Pojedynek o pas IBO International wagi średniej będzie dla Ingusza pierwszym zawodowym występem poza granicami Polski.

- O możliwości walki z Mittagiem dowiedzieliśmy się jakieś trzy tygodnie temu, to zmusiło nas do bardzo intensywnej pracy. Jedziemy do Niemiec pewni swego i interesuje nas tylko zwycięstwo. Mieliśmy możliwość wystąpić na sobotniej gali w Hamburgu z Tonym Harrisonem lub wziąć pojedynek z Mittagiem. Zdecydowaliśmy się na Niemca, ponieważ Ismail jest w stanie go przełamać - opowiada Łukasz Landowski, trener Tebojewa.

- Widziałem kilka walk z udziałem Mittaga, nie zrobił on na mnie wrażenia. Ismail będzie na nim wywierał presję i postara się go przełamać. Podjęliśmy to ryzyko i liczymy, że uda nam się wrócić do Polski z pasem. Liczymy na doping i wsparcie dla Ismaila. Wiemy jak ciężko jest wygrać w Niemczech, dlatego najlepszym rozstrzygnięciem byłoby zwycięstwo przed czasem - mówi Landowski.

W tym roku Tebojew stoczył tylko jeden zawodowy pojedynek, pokonując na punkty Daniela Urbańskiego podczas gali w Nowym Dworze Mazowieckim.