Błąd
  • Szablon wyświetlający jest niedostępny. Skontaktuj się z administratorem witryny.

Boks w Polsce

Michalczewski: Binkowskiego trzeba było schować

Wracam właśnie ze spotkania z więźniami w Iławie. Rozmawiałem z nimi nie tylko o boksie, głównie o życiu i problemach, jakie ich dotknęły. Niektórzy siedzą za kratkami zamknięci wiele lat. Tragedia. Więzienne klimaty pojawiały się też wokół ostatniej gali boksu w Wieliczce, gdzie głównym wydarzeniem była walka Zimnocha z Binkowskim. Grypserka, cwele, konfidenci... O czym oni w ogóle mówili? To była tragedia.

Poziom sportowy tego pojedynku był słabiutki, ale nie każdy zna się na pięściarstwie i nie każdy to widział. Każdy jednak zobaczył i usłyszał to, co działo się przed i po walce. Nie wiem, skąd oni wzięli tego Binkowskiego. Chłopak przekroczył wszelkie granice. Najpierw wyzwał Zimnocha od konfidentów. Potem obrażał go w ringu. Do tego doszedł Szpilka wykrzykujący coś przy ringu. Paliłem buraka wstydząc się za chłopaków. Przecież to koledzy z branży.

Szkoda, że otwarta telewizja coś takiego pokazuje. Gdyby to chociaż było zakodowane, mniej ludzi by zobaczyło, że boks schodzi na psy. Binkowskiego wyciągnęli z Kanady, a powinni go głęboko schować. Nie dość, że jest słabym bokserem, to w dodatku zamiast myśleć o walce, starał się gryźć i wyzywać Zimnocha. Oglądały to kobiety, dzieci. Ja patrzyłem na to w telewizji i wstyd mi było przed Basią, moją żoną. Aż wyłączyłem telewizor.

Więcej o boksie na stronach "Przeglądu Sportowego" >>

Dziwię się sponsorom, że się reklamują na tego typu wydarzeniach. Dziwię się promotorom, że wyciągają takich Binkowskich. Przecież ten człowiek powinien wrócić do szkoły, by nauczyć się mówić i na pierwszy krok bokserski, gdzie nauczyłby się podstaw pięściarstwa. Zimnoch też się nie popisał. Powinien go znokautować w pierwszej rundzie. Łapałem się za głowę patrząc na to, co dzieje się w ringu. Teraz śmieję się z tych wszystkich, którzy mnie krytykowali. Nie ma porównania z tym, co wyprawia się obecnie. W boksie dzieje się coraz gorzej, a takie wydarzenia, jak walka Zimnocha z Binkowskim tylko pogłębiają kryzys w tej dyscyplinie sportu.