Błąd
  • Szablon wyświetlający jest niedostępny. Skontaktuj się z administratorem witryny.

Boks w Polsce

Opalach wygrywa z Samsonem w 2. rundzie

Opalach - Samson

Podczas gali w odległej Akrze Przemysław Opalach (14-2, 13 KO) już w 2. rundzie zastopował Tanzańczyka – Maishę Samsona (8-5-2, 4 KO). Olsztynianin zdobył tym samym pasy IBF International i WBF.

- Wychodząc do ringu czułem dużą presję, publiczność ewidentnie nie była po mojej stronie. Przyznaję, byłem początkowo nieco spięty i to Maisha w pierwszej rundzie był stroną aktywniejszą. W drugiej postanowiłem jednak zaryzykować, byłem zdeterminowany. Czas działał na moją niekorzyść, podróż i inny klimat zrobiły swoje. Na dłuższym dystansie mógłbym mieć problemy – twierdzi Opalach.

- Zaryzykowałem i wszedł mi podwójny lewy hak na wątrobę, który zaskoczył przeciwnika. Samson nie był w stanie kontynuować walki. Nie mógł wstać przez dłuższy czas i na ring trzeba było wstawić mu krzesło - kontynuuje założyciel "Wilków Olsztyn".

Gala w Ghanie nie obyła się jednak bez przykrych niespodzianek. - To była jakaś wielka parodia. Nie sądziłem, że dzieje się to naprawdę. Niewiele przed walką powiedzieli mi, że pas WBO nie wchodzi w grę, bo mają problemy z federacją. To jakiś absurd. Odpadł zresztą nawet sam stadion. Walczyliśmy w jakiejś hali na 3 tysiące osób. Mówili, że to dlatego, iż główna gwiazda z Ghany odmówiła walki. Nie wiem czy śmiać się czy płakać nad takim podejściem – podsumowuje olsztynianin.