Błąd
  • Szablon wyświetlający jest niedostępny. Skontaktuj się z administratorem witryny.

Boks w Polsce

Wrzesiński o współpracy z Władimirem Kutsem

Władimir Kuts został nowym trenerem Damiana Wrzesińskiego (5-0, 3 KO). Ukrainiec ma na swym koncie kilka sukcesów jako pięściarz, częściej kojarzony jest jednak z osiągnięciami na płaszczyźnie szkoleniowej: obecnie trenuje  m.in.  mistrzynię świata w kick-boxingu, byłą pięściarską czempionkę federacji WBC, WIBF i WBA w kategorii koguciej – Galinę Iwanową.

- Trener Władimir to świetny fachowiec. Nie mieliśmy większych problemów związanych z barierą językową, w dodatku Władimir na bieżąco uczy się naszego języka. Porozumienie jest coraz lepsze. Mamy za sobą już pierwsze treningi. Zauważyłem zupełnie inny styl zajęć w stosunku do tych, do których przyzwyczaiłem się pod skrzydłami polskich trenerów. Zwraca uwagę na inne elementy taktyki i techniki – twierdzi Wrzesiński.

- Wielką zmianą będzie przestawienie się ze zwykłego treningu na trening czysto indywidualny. Nie będę więc mógł dawać z siebie np. tylko 90%, a 150%. Władimir na bieżąco wytyka mi wszystkie błędy, które zauważa w moim boksowaniu. Pokazał mi już kilka nowych kwestii, wspólnie szlifujemy te, które wydawało mi się, że już znam dość dobrze – kończy poznanianin.