Patronat medialny


 

Szpilka Mollo

Artur Szpilka (16-0, 12 KO) pokonał przez techniczny nokaut w piątej rundzie Mike'a Mollo (20-5-1, 12 KO) podczas gali rozgrywanej na stadionie baseballowym drużyny White Sox w Chicago. Był to rewanż za lutowe starcie pięściarzy, które popularny "Szpila" wygrał w szóstym starciu.

Pierwszą rundę Mollo rozpoczął spokojnie. Szpilka kilka razy udanie wystrzelił lewym prostym i nawet zachwiał rywalem po kontrującym prawym sierpowym. W drugim starciu Amerykanin był aktywniejszy, ale jego polowanie na lewy sierpowy przyniosło pozytywny skutek tylko w jednej akcji. Pięściarz z Wieliczki świetnie przepuszczał ataki przeciwnika i kontrował uderzeniami z lewej ręki. Pod koniec rundy Mollo ponownie wydawał się bliski upadku na deski.

Na początku trzeciej odsłony Szpilka kilka razy fantastycznie skontrował Amerykanina, będąc blisko lin. Pod Mollo po raz kolejny ugięły się nogi, a Polak zepchnął rywala do narożnika i zasypał całą serią soczystych uderzeń. Kiedy wydawało się, że za chwilę "Szpila" wygra przed czasem, półprzytomny już Mollo skontrował lewym sierpowym i posłał Polaka na deski. Szpilka doszedł do siebie, ale w tej samej rundzie zainkasował kolejne mocne lewe sierpowe.

Po spokojniejszej czwartej rundzie, w piątej Mollo kilka razy próbował mocniej nacisnąć, ale Szpilka wrócił do swojego rytmu z początkowych minut. Trafił czysto lewym sierpowym, rozbijając łuk brwiowy Amerykaninowi, a potem bezpośrednim ciosem z lewej rękawicy posłał przeciwnika na deski. Mollo nie dał się wyliczyć do dziesięciu, ale po wstaniu z maty ringu tak mocno chwiał się na nogach, że nie został dopuszczony do dalszej rywalizacji.