onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Od 17 lipca wejdzie w życie kolejne rozporządzenie rządu w sprawie kibiców na trybunach. Tym razem dotyczy ono hal sportowych. Fani będą mogli zająć 50% dostępnych miejsc.

Od 20 czerwca w Polsce kibice mogli wrócić na trybuny stadionów. Choć wszystko odbywało się w reżimie sanitarnym i przy zapełnieniu maksymalnie 25% pojemności obiektu, to i tak nasz kraj stał się jednym z pierwszych, który zezwolił na taki krok. Teraz rząd wydał kolejne rozporządzenie, które powinno ucieszyć kibiców. Od 17 lipca pojawi się bowiem możliwość wejścia na trybuny w halach sportowych.

Jak czytamy w rozporządzeniu opublikowanym na rządowych stronach, dla kibiców zostanie udostępnione 50% liczby miejsc na sali. "Rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między uczestnikami (w tzw. „szachownicę”)" - napisano.

Najbliższe gale bokserskie w Polsce planowane są na 10 lipca (Pionki - Tymex Boxing Promotion), 17 lipca (gala studyjna - Babilon Promotion) i prawdopodobnie 25 lipca (lokalizacja do ustalenia - KnockOut Promotions).