onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


25 lipca na gali Knockout Boxing Night 11 w Augustowie czwarty zawodowy pojedynek stoczy Kamil Bednarek (3-0, 1 KO). Utalentowany pięściarz wagi super średniej zmierzy się z doświadczonym Bartłomiejem Grafką (22-37-3, 10 KO), który ma na koncie zwycięstwa m.in. z Aleksandrem Streckim i Pawłem Głażewskim.

- Grafka jest zawsze dobrym testem, a niektórym prospektom, zwłaszcza na rynku niemieckim, odebrał już zero w rekordzie. Kamil będzie zdecydowanym faworytem. Grafka potrafi amortyzować ciosy i ciężko go trafić czysto na szczękę, ale niektóre jego pojedynki zagraniczne pokazywały, że tułów jest bardziej wrażliwy. Jeśli Kamil Bednarek będzie szukał zwycięstwa przed czasem, to właśnie tutaj - powiedział Maciej Miszkin w magazynie "Ring TVP Sport".

Bednarek debiutował na zawodowych ringach w październiku ubiegłego roku. Do tej pory wygrywał m.in. z Sergiejem Żukiem i Iwanem Muraszkinem, którzy sprawiali duże niespodzianki na polkich ringach.

- To walka, która może pokazać w którym miejscu jest Bednarek. Grafka jest zawodnikiem bardzo doświadczonym, oczywiście ma sporo porażek, ale każda spędzona w ringu runda to doświadczenie, który później owocuje. Na pewno Bednarek będzie musiał uważać i naprawdę dobrze się przygotować - ocenił z kolei Robert Złotkowski.

Główną atrakcją gali Knockout Boxing Night 11 będzie walka rewanżowa Pawła Stępnia z Markiem Matyją. Kibice zobaczą w akcji także m.in. byłą mistrzynię świata Ewę Piątkowską, Adama Balskiego i Damiana Kiwiora.