onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Pandemia koronawirusa nie zmieni moich planów, wkrótce znów chcę walczyć o pas mistrzyni Europy – mówi Sasza Sidorenko (8-0, 1 KO), która 10 lipca na gali Tymex Boxing Night 12 w Pionkach stoczy rewanżową walkę z Kariną Kopińską (13-33-4, 3 KO). Transmisja od 19:05 w TVP Sport, tvpsport.pl i aplikacji mobilnej TVP Sport.

– Przed pięcioma laty, na początku zawodowej kariery, wygrałam na punkty z Kariną Kopińską, której rekord jest bardzo mylący. Od tego czasu przeboksowała ponad 30 walk i zapewne grubo ponad 100 rund. To bardzo charakterna, silna, nieustępliwa i z ogromnym bagażem doświadczenia zawodniczka. Jej rywalką była m.in. słynna Katie Taylor, mistrzyni olimpijska z Londynu i 5-krotna mistrzyni świata w boksie olimpijskim. Irlandka wygrała z nią w swoim debiucie, a dziś ma bilans 15-0. Wiem, że na Karinę trzeba uważać i nie można jej zlekceważyć – powiedziała Sidorenko.

Słynąca ze świetnej techniki Sidorenko jest brązową medalistką ME 2009, zaś w boksie zawodowym była już mistrzynią Europy wagi lekkiej. Teraz chciałaby odzyskać pas EBU i to jak najszybciej, mimo panującej pandemii koronawirusa.

– Planowaliśmy z promotorem Mariuszem Grabowskim i trenerem Andrzejem Liczkiem walkę o tytuł już w kwietniu, ale koronawirus pokrzyżował nieco plany. Po prostu nasze cele zostały nieco przesunięte w czasie, ale wierzę, że jeszcze w tym roku, w następnym pojedynku, dostaną szansę ponownego boksowania o mistrzostwo Europy. Kiedy dowiedziałam się o terminie gali w Pionkach, ze zdwojoną siłą wróciłam do ciężkich treningów – przyznała jedna z trzech zawodniczek w Tymexie.

Pełna treść artykułu w Tvpsport.pl >>