onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Już w ten piątek odbędzie się gala Tymex Boxing Night 12 w Pionkach. Podczas tej imprezy dojdzie do wyczekiwanego pojedynku przez kibiców tej dyscypliny w mediach społecznościowych. Kamil Bodzioch zmierzy się z Marcinem Siwym. W walce wieczoru wystąpi Damian Wrzesiński.

29-letni Marcin Siwy to bardziej doświadczony z dwójki pięściarzy, legitymizujący się bilansem (20-0, 8 KO). Młodszy równo o pięć lat Kamil Bodzioch również jest niepokonany na zawodowym ringu (6-0, 2 KO).

– Tak się moja kariera na profesjonalnych ringach układała, że nie miałem okazji walczyć z żadnym rodakiem. Teraz nadarzyła się okazja, kibice chcieli tego pojedynku, promotorzy przekazali mi informację, a ja od razu się zgodziłem. Wiem, że sympatycy pięściarstwa czekają na walki polsko-polskie w królewskiej kategorii – powiedział Siwy przed najbliższą walką.

W walce wieczoru Damian Wrzesiński (19-1-2, 5 KO) zmierzy się z Wenezuelczykiem Otto Gamezem (19-2, 14 KO). Mistrz Polski w wadze lekkiej jest niepokonany od trzech lat. Wcześniej dojdzie m.in. do pojedynków Tomasza Gromadzkiego (10-3, 3 KO) ze Stanisławem Gibadło (bilans 3-0 w kategorii superśredniej) czy rewanżowa walka między Saszą Sidorenko oraz Kariną Kopińską.

Gala Tymex Boxing Night 12 w Pionkach – szczegóły transmisji
Kiedy: piątek 10 lipca
Gdzie: TVP Sport, tvpsport.pl oraz aplikacja mobilnej
Transmisja: od godz. 19:05
Komentatorzy: Sebastian Szczęsny i Grzegorz Proksa
Prowadzący studio: Piotr Jagiełło
Goście/eksperci: Maciej Miszkiń
Reporter: Bogusław Solecki