onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Marek Matyja (17-1-2, 8 KO) zakończył górski obóz w Zakopanem i przenosi się na ostatnie dni przygotowań do rewanżu z Pawłem Stępniem (13-0-1, 11 KO) do Warszawy. Pięściarze skrzyżują rękawice 25 lipca na gali Knockout Boxing Night 11. Pojedynek będzie główną atrakcją imprezy organizowanej w Amfiteatrze w Augustowie i zostanie pokazany na żywo w TVP 1.

- Każdy zawodnik marzy o tym, żeby przejść te kilka szczebelków i wystąpić w walce wieczoru na antenie Telewizji Polskiej. To już dla każdego jest coś, ciekawy moment w karierze. Wiemy, że dla obu to jest bardzo ważna walka. Oni chcą być lepsi niż za pierwszym razem, ale my też chcemy - mówi Fiodor Łapin.

Emocje przed walką rosną z każdym dniem. Niepokonany Stępień zapowiada, że po remisie w pierwszym pojedynku, tym razem nikt nie będzie miał wątpliwości przy ogłaszaniu werdyktu. W ringu pięściarz ze Szczecina ma być dużo bardziej agresywny, niż dwanaście miesięcy wcześniej.

- Styl Marka podpowiada nam, że wojna w środku ringu byłaby najlepsza. Zdajemy sobie jednak sprawę, że to prawdopodobnie tylko słowa ambitnego chłopaka, jakim niewątpliwie jest Paweł - ocenia główny trener grupy KnockOut Promotions.

Gala w Augustowie będzie pierwszą w Polsce imprezą sportów walki z udziałem publiczności po przerwie spowodowanej koronawirusem. Walka Matyja - Stępień II zapowiada się jako sportowe wydarzenie roku na polskich ringach. Obaj zawodnicy klasyfikowani są w czołowej pięćdziesiątce światowego rankingu Boxrec.com w wadze półciężkiej. Zwycięzca będzie niekwestionowanym numerem jeden w Polsce w kategorii do 79 kg.

Zobacz rewanż Stępień - Matyja! Kup bilety na galę w Augstowie! >>