Patronat medialny


 


W emocjonującym pojedynku w kategorii ciężkiej rozegranym na gali we Wrocławiu Kamil Bodzioch (7-1, 2 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Jakuba Sosińskiego (3-2, 1 KO).

Walka, zgodnie z oczekiwaniami, zaczęła się od totalnej ofensywy Sosińskiego, który kilka razy mocno trafił rywala, pewnie wygrywając dwa pierwsze starcia. Mocny atak szybko jednak wyczerpał pięściarza z Sosnowca i od trzeciej rundy Sosiński całkowicie oddał inicjatywę Bodziochowi, który zdecydowanie lepiej prezentował się pod względem kondycyjnym. 

Bodzioch dominował w rundach trzeciej, czwartej i piątej - kilka razy można było odnieść wrażenie, że wyczerpany Sosiński jest już tylko o cios od porażki przez nokaut. "Sosna" w finałowej odsłonie sięgnął jednak po ostatnie rezerwy swoich sił i parę razy złapał silnymi uderzeniami Bodziocha, ratującego się w kryzysowych momentach wypluwaniem ochraniacza.

Po ostatnim gongu, dość łatwej do punktowania walki, wydawało się, że sędziowie orzekną remis. Werdykt okazał się jednak korzystny dla Bodziocha, który wygrał 58-56, 58-56, 59-56.

Ponadto we Wrocławiu Michał Leśniak (14-1-1, 4 KO) wygrał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie z Hamzą Misaui (9-3, 0 KO), w wyniku kontuzji rywala, Kamil Młodziński (13-5-4, 6 KO) po ciężkim boju pokonał na punkty Zsolta Osadana (16-1-1, 11 KO), Tomasz Nowicki (6-0, 2 KO) pokonał Mario Zabojnika (3-1, 2 KO), a Oskar Wierzejski (4-0 , 0 KO) wygrał z Michałem Łoniewskim (0-1, 0 KO).