Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Grzyb - DeLeon 18 grudnia

- Wracam na ring po 15 miesiącach przerwy. Muszę wygrać sobotnią walkę i wtedy będziemy dumać nad karierą "Grzybowej" - mówi Laura Grzyb (5-0, 3 KO), która 26 marca zadebiutuje w KnockOut Promotions. Na gali Knockout Boxing Night XX w Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku spotka się z doświadczoną Hiszpanką Vanessą Caballero (4-13-3).

26-letnia Laura Grzyb boksuje na zawodowych ringach od 2019 roku. W międzyczasie wróciła na ring amatorski i kilka miesięcy sięgnęła po swój 3 tytuł w Mistrzostwach Polski Seniorek (poprzednie w latach 2016-2017). W jej dorobku jest również m.in. Wicemistrzostwo Europy Kadetek. Niedawno podpisała kontrakt z KnockOut Promotions i już wkrótce czeka ją pierwszy występ w grupie prowadzonej przez Andrzeja Wasilewskiego i Jacka Szelągowskiego. - Oczywiście chcę dobrze wejść znowu w rytm startów. Szef grupy Andrzej Wasilewski postawił na mnie i wiąże nadzieje na wielkie walki, więc nie pozostaje mi nic innego jak udowodnić, że to była właściwa decyzja. Na pojedynek o pas Mistrzyni Świata jestem mentalnie gotowa już dziś. Pytanie czy jestem gotowa fizycznie? Czeka mnie sporo pracy przed walką o tytuł. Jednak możecie być pewni, że jeśli padnie taka propozycja to nie odmówię - powiedziała Laura Grzyb.

W karierze pięściarskiej współpracowała z kilkoma cenionymi szkoleniowcami, a obecnie trenuje w Warszawie pod okiem Andrzeja Liczika. - Nie ma czasu na drastyczne zmiany w moim boksie. W sparingach pomagają nam zawodnicy z amatorskich klubów i Karolina Owczarz, związana m.in. z boksem zawodowym. Długo czekałam na powrót do ringu i chcę wykorzystać szansę od Pana Wasilewskiego - przyznała.

W Białymstoku spotka się z 38-letnią Vanessą Caballero, która w gronie profesjonalistek stoczyła już 20 pojedynków. - Caballero ma spore doświadczenie nie tylko z racji wieku, a przede wszystkim dlatego, że mierzyła się z zawodniczkami wysokiej klasy. Przed kariera zawodową toczyła również pojedynki amatorskie. Nie jest pierwsza lepszą zawodniczką. Na tle moich poprzednich przeciwniczek może wypaść dobrze. Jest ułożona technicznie, prezentuje różne kombinacje i wygląda na analizującą sytuację w ringu. Ta walka może być fajna dla oka - zapowiedziała Laura Grzyb.

Rzadko zdarza się, aby wydarzenia sportowe odbywały się w tak niezwykłych miejscach jak Filharmonia Podlaska. - Myślę, ze to będzie fajna i klimatyczna gala. Piękny boks to prawdziwe widowisko, wiec miejsce na pewno trafione. Mam nadzieję, ze my, bokserzy, staniemy na wysokości zadania i damy kibicom obejrzeć spektakl. Nie mam niestety nic wspólnego z muzyką, oprócz wygłupów przed lustrem, a słucham naprawdę wszystkiego - zakończyła ze śmiechem Laura Grzyb.

W walce wieczoru gali KBN XX w Białymstoku wystąpi były Mistrz Europy i pretendent do tytułu Mistrza Świata wagi średniej Kamil Szeremeta, który zmierzy się z Saszą Jengojanem. Kibice zobaczą w akcji także m.in. Pawła Stępnia, Rafała Wołczeckiego i Piotra Łącza, który podobnie jak Laura Grzyb zadebiutuje w KnockOut Promotions. Transmisja w TVP Sport.