Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

 

W sobotę na gali Knockout Boxing Night XX pierwszy tegoroczny pojedynek stoczy Paweł Stępień (16-0-1, 12 KO). Najlepszy polski pięściarz wagi półciężkiej zmierzy się z Ezequielem Osvaldo Maderną (27-7, 17 KO) i zapowiada, że jest przed tym występem bardzo zmotywowany.

- Zawodnik jest mocny, mobilizacja jest na całkiem innym poziomie. W sobotę trzeba wyjść i wykonać swoje zadanie, najlepiej wygrać przed czasem, w widowiskowym stylu - mówi pięściarz klasyfikowany na szóstym miejscu w rankingu federacji IBF.

Latem Stępień planuje przystąpić do obrony wywalczonego w ubiegłym roku tytułu IBF Inter-Continental. Między tymi występami, pięściarz ze Szczecina chciałby zaliczyć kilka wymagających sesji sparingowych.

- W najbliższym czasie chciałbym posparować z zawodnikami z czołówki. W Wielkiej Brytanii jest kilku mocnych pięściarzy, z którym chciałbym przetrzeć się na sali treningowej. W takich sparingach nabiera się pewności siebie, spokoju i świadomości, że czołowi zawodnicy w każdej wadze to tylko ludzie, z którymi można wygrywać - przekonuje podopieczny trenera Jurija Wachtierowa.

Główną atrakcją gali w Białymstoku będzie pojedynek byłego mistrza Europy Kamila Szeremety z Saszą Jengojanem. Publiczności, która zasiądzie w Operze i Filharmonii Podlaskiej pokażą się także m.in. Rafał Wołczecki, Laura Grzyb, Piotr Łącz, Łukasz Pławecki oraz Justyna Walaś. Transmisja gali w TVP Sport.

Kup bilety na KnockOut Boxing Night XX >>