Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Lodzik i Rutkowski na gali Babilon Promotion 9 kwietnia

Właśnie na takie wyzwanie pięściarskie od dawna czekał znakomity kickbokser i niepokonany na bokserskich ringach Jan "Iron" Lodzik (8-0). 13 maja na gali Babilon Boxing Show w Jaworznie niepokonany Polak spotka się z amatorskim mistrzem i wicemistrzem świata Włochem Domenico Valentino (11-2), wielkim rywalem słynnego Wasyla Łomaczenki. Transmisja w kanałach Polsatu.

- To absolutny hit na polskich ringach profesjonalnych. Domenico Valentino to zawodnik, który aż 5 razy stawał na podium amatorskich mistrzostw świata. Złoto zdobył w 2009 roku, a srebro w 2007 roku - mówi organizator Tomasz Babiloński z grupy Babilon Promotion. 37-letni Domenico Valentino jest jedną z największych postaci w boksie olimpijskim w XXI wieku. 3-krotnie startował w Igrzyskach Olimpijskich i za każdym razem osiągnął ćwierćfinał. W mistrzostwach Europy zdobył srebro i brąz. - Jesienią 2019 roku, tuż przed bokserskim debiutem Janka Lodzika, Domenico Valentino walczył o pas zawodowego mistrza Europy. Tego trofeum nie wywalczył, ale zapewne część kibiców pamięta jego świetny bój sprzed dekady w półfinale MŚ w Baku (2011) z legendarnym Wasylem Łomaczenko. Włoch wygrał pierwszą rundę, trzecią przegrał jednym punktem, a o jego niepowodzeniu zadecydowała punktacja drugiej rundy - wspomina podekscytowany Tomasz Babiloński.

Pochodzący z Legionowa na Mazowszu Jan "Iron" Lodzik w niewiele ponad 2 lata pokazał swój kunszt wśród zawodowców. Jest niesamowicie ambitny, agresywny, szybki i skuteczny. Jego styl sprawia, że kibice bardzo chętnie go oglądają. Wcześniej odnosił sukcesy w amatorskim i zawodowy kickboxingu, był wicemistrzem Europy na zasadach K-1 i brązowym medalistą mistrzostw Świata w low-kicku. Ponadto 3 razy zdobył Puchar Świata i wielokrotnie zwyciężał w Mistrzostwach Polski oraz zdobył pas mistrzowski DSF Kickboxing Challenge. - Janka Lodzika czeka niesamowity sprawdzian pięściarski w Jaworznie. Domenico Valentino jest gwiazdą boksu, warto przypomnieć, że toczył świetne walki także w pół-zawodowej lidze World Series of Boxing w barwach Italia Thunder. Do rewanżu Valentino – Łomaczenko doszło w 2013 roku w półfinale WSB i ponownie zwyciężył Ukrainiec, tym razem na dystansie 5 rund - przypomina szef Babilon Promotion, który w swojej karierze promotorskiej prowadził kariery m.in. Krzysztofa Głowackiego i Michała Cieślaka.

13 maja w Jaworznie na gali Babilon Boxing Show walczyć będą również m.in. Michał Syrowatka, Wiktoria Sądej, Adrian "Ares" Błeszyński i Łukasz "Boom Boom" Pławecki. Transmisja na kanałach Polsat oraz Polsat Box Go. Bilety dostępne w serwisie Eventim.pl.