Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Boksujący w kategorii super średniej Kamil Bednarek (11-0, 6 KO) pokonał niejednogłośnie na punkty Iago Kizirię (5-4, 3 KO) podczas gali KBN 21 w Wałczu. Po ośmiu rundach sędziowie punktowali 78-74, 75-77 i 77-75.

Pojedynek lepiej rozpoczął się dla Bednarka, który w pierwszej rundzie punktował próbującego atakować Gruzina, ale w drugim starciu to Kiziria doszedł do głosu i kilka razy mocniej trafił. Polak został zepchnięty do obrony i wyprowadzał niewiele ciosów.

Bednarek odpowiedział mocnym akcentem w trzeciej odsłonie. Skontrował precyzyjnym lewym sierpowym, po którym przeciwnik zachwiał się na nogach i po raz pierwszy od początku walki przestał atakować. Kolejne rundy miały wyrównany i zbliżony przebieg. Gruzin szedł do przodu i był trochę aktywniejszy, z kolei pięściarz z Dzierżoniowa walczył z kontry i polował na mocne pojedyncze trafienia.

W siódmej rundzie Kiziria ponownie kilka razy mocniej trafił i wygrał zdecydowanie to starcie. W ósmej Bednarek odzyskał swój rytm i nie pozwolił rywalowi na rozwinięcie skrzydeł. Dla Polaka było to pierwsze tegoroczne zwycięstwo.