Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Gorgoń zaboksuje na gali Haye - Bellew II

- Zapraszam na pięściarską majówkę do Białegostoku z udziałem m.in. Przemysława "Smile" Gorgonia. Najwięksi koneserzy naszego boksu będą zadowoleni, oglądając walki na 45. w historii evencie Chorten Boxing Production - Podlaskie Boxing Show - mówi promotor i organizator Dariusz Snarski przed galą, która odbędzie się 7 maja. Transmisja w kanałach Polsatu.

W głównym, 8-rundowym pojedynku w białostockiej hali SP 50 doświadczony Przemysław Gorgoń (14-9-1, 5 KO) spotka się z bardzo ambitnym 20-letnim pięściarzem z Bośni i Hercegowiny Bogdanem Malinoviciem (4-2-1, 2 KO). - W ciągu roku Malinović na swoim ringu wygrał 4-krotnie i raz zremisował, zaś przegrywał jedynie we Włoszech z niepokonanymi zawodnikami mającymi łącznie ponad 20 zwycięstw. Przeciwnik z Bośni i Hercegowiny na papierze wydaje się słabszy od Ihossvany’ego Garcii i Konrada Kaczmarkiewicza, z którymi ostatnio boksował Przemek Gorgoń, ale trzeba wyjść, robić swoje i wygrać - powiedział Dariusz Snarski, Olimpijczyk z Barcelony.

Prezes grupy Chorten Boxing Production wiele sobie obiecuje także po drugiej zakontraktowanej na 8 rund walce wieczoru, tj. Mistrza Meksyku wagi ciężkiej (tytuł wywalczył w 2019 roku) Carlosa Carreona (8-6, 2 KO) z Jakubem "Sosną" Sosińskim (7-1-1, 3 KO). - Stawiamy na bokserów z Białegostoku, Podlasia i całej Polski, ale także chcemy pokazać kibicom i telewidzom zawodników z innych zakątków świata, stąd obecność Meksykanina Carreona. Pięściarze z tego kraju są znani głównie z niższych wag, a do nas przyjedzie bokser kategorii ciężkiej. Mamy w karcie walk dwie główne, bardzo ciekawie zapowiadający się potyczki - zapowiedział Dariusz Snarski.

Tradycyjnie na galach Darka Snarskiego nie zabraknie zawodników z regionu. - W starciu lokalnego ulubieńca fanów Krzysztofa Warekso (2-0, 1 KO) ze starszym o 10 lat Piotrem "Magicem" Bisiem (6-1-0 2 KO) poprzeczka może została zawieszona zbyt wysoko zawodnikowi Chorten Boxing Production, lecz wierzę w sukces swojego podopiecznego. Wygrana była ważnym krokiem do przodu w karierze Krzyśka Warekso - ocenił.

- Na początku eventu zaprezentuje się młodzież podlaska - debiutant Tobiasz Dudz spotka się z Gracjanem Rutkowskim (1-0, 1 KO), a lokalni wojownicy Andrzej Nowiczenko i Tadeusz Podborowski powalczą o kontrakt z Chorten Boxing Production. Dwaj ostatni zawodnicy zaczęli trenować rekreacyjnie, Podborowski u Grzegorza Aponia, a Nowiczenko u mnie. Są na tyle ambitni, że postanowili powalczyć o coś więcej w boksie - dodał Dariusz Snarski.

Po dwóch porażkach, na zwycięską ścieżkę chce wrócić doświadczony mańkut Bartosz "Kudłaty" Głowacki (5-8, 4 KO). - Jego przeciwnikiem będzie Ismail Kagermanov (1-0, 1 KO), który rozpoczął udanie karierę w GIA Promotions, reprezentując klub BKB Boxing Production na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. On również uczył się boksu pod moim okiem – przyznał Dariusz Snarski, wielokrotny medalista MP w boksie olimpijskim, zaś w pięściarstwie zawodowym pretendent do tytułu Mistrza Europy.

Partnerem Strategicznym jest Województwo Podlaskie, Partnerem Tytularnym Boxing Production - Polska Grupa Sklepów Spożywczych Chorten, a Partnerem Medialnym - Polsat Sport. - Pierwszy gong w hali SP 50 przy ul. K.Pułaskiego 96 zabrzmi w sobotę, 7 maja o g. 19:00 - poinformował Dariusz Snarski.