Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Nazwisko zobowiązuje! 29 letni Mateusz Polski (1-0, 1 KO) jest na dobrej drodze do pierwszego w zawodowej karierze krajowego pasa. - Dobrze to brzmi Mateusz Polski Mistrzem Polski. Jeżeli dojdzie do takiej walki to ja jestem jak najbardziej chętny. Moja kariera jest prowadzona odważnie i bardzo dobrze, bo chcę toczyć walki z coraz lepszymi zawodnikami - deklaruje pięściarz, który kończy przygotowania do potyczki z Saidim Mundim. Pięściarz z Tanzanii ma na koncie 34 zawodowe walki. Różnica doświadczenia jest znacząca na korzyść pięściarza z Afryki.

- Fajnie, że jest doświadczony i ma sporo walk zawodowych. Dobre przetarcie dla mnie jak na drugi profesjonalny występ. Ostatnie walki dosyć szybko kończyłem ciosem na korpus. Może i tu poszukam takiego skończenia. Jednak nigdy przed walką nie nastawiam się na KO, zawsze jestem skoncentrowany w stu procentach i to po prostu samo wychodzi - opisuje Mateusz Polski, który do walki w Gdańsku przygotowuje się w Karlinie ze sprawdzonym teamem.

- Hakob Karapetyan jest moim głównym trenerem i to z nim na co dzień trenuję. Wspólnie ustalamy taktykę i plan przed każda walką. Od motoryki jest trener Bartosz Paszkowski, razem pracujemy nad siłą i mocą. Z trenerem Hakobem pracuje mi się bardzo dobrze. Kiedyś wspólnie przygotowywaliśmy się do walk i razem jeździliśmy na zgrupowania i zawody w boksie olimpijskim. Znamy się bardzo dobrze i dogadujemy się bez problemu. O wszystkim możemy porozmawiać. Kiedy nie zadzwonię zawsze odbierze i pomoże w każdej sytuacji. Hakob jest dla mnie starszym bratem.

​Polski umie dynamicznie zdominować rywala, a jego kibice z niecierpliwością wyczekują kolejnej walki. Walki, do której dojdzie w miejscu wyjątkowym. - Teatr Szekspirowski to idealne miejsce dla nas, artystów boksu. Przygotowałem kilka sztuczek. Wychodzę jak zwykle zdeterminowany i głodny zwycięstwa - podsumowuje Mateusz Polski i dodaje - Bić albo nie Być? Bić, bić, a później być najlepszym!

​W walce wieczoru "Kapeo Rocky Boxing Night - Bić albo nie Być" zwycięzca turnieju wagi junior ciężkiej Kajetan Kalinowski zmierzy się z Kubańczykiem Cristianem Lopezem. W wadze średniej wróci międzynarodowy Mistrz Polski Adrian Szczypior. 14 maja w Gdańsku do ringu wejdą też Artur "Bizon" Bizewski z Michałem Bańbułą w wadze ciężkiej. W tej samej kategorii walkę stoczy ulubieniec gdańskiej publiczności Patryk "Wielki BU" Masiak. W ringu pojawią się także Evander Rivera, Dominik Harwankowski, Nikola Nomerowsky i niegdyś najmłodszy polski zawodowiec, pogromca Rafała Jackiewicza, Kewin Gruchała. Pełna karta walk i szczegóły gali w mediach społecznościowych grupy Rocky Boxing Promotion.

Transmisję z Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku 14 maja przeprowadzi telewizja Polsat na swoich sportowych kanałach. Bilety na galę są dostępne na kupbilecik.pl.