Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Łukasz Różański (14-0, 13 KO) zbliża się do finiszu przygotowań przed walką o mistrzostwo świata WBC wagi bridger z Alenem Babicem (11-0, 10 KO). Rzeszowianin tradycyjnie trenuje w stolicy Podkarpacia pod okiem swojego wieloletniego trenera Mariana Basiaka.

- Legenda boksu, a dla mnie ktoś znacznie ważniejszy niż po prostu trener. Nauczyciel, wychowawca, mentor. Człowiek, dzięki któremu już za miesiąc będę mógł spełnić sportowe marzenie. King Marian Basiak - taki wpis ukazał się w mediach społecznościowych Różańskiego.

Pojedynek Różański - Babic będzie główną atrakcją gali Knockout Boxing Night 27 organizowanej w G2A Arena w Rzeszowie. Polak w tym obiekcie miał już okazję boksować, wygrywając przez nokaut w drugiej rundzie z doświadczonym Michaelem Sprottem.

Dla Różańskiego będzie to piąty profesjonalny występ przed rzeszowską publicznością. Marian Basiak stał w narożniku pięściarza także podczas wygranych walk z Arturem Szpilką oraz Izuagbe Ugonohem. Współpraca tego duetu rozpoczęła się dwie dekady temu podczas jednego z turniejów amatorskich.

- Na zawody jeździłem bez trenera. Czasami po prostu prosiło się dostępnych na miejscu trenerów, by poszli z tobą do narożnika. I tak właśnie poznałem trenera Basiaka. Na tamtym turnieju dość gładko udało mi się wygrać trzy walki, wszystkie skończyłem nokautem w pierwszej lub drugiej rundzie. Przegrałem dopiero w finale z Krzysztofem Głowackim, który wtedy ważył aż 106 kg. Po tamtych walkach zacząłem współpracę z trenerem Basiakiem, która trwa do dziś - wspomina na łamach Sport.pl Różański.

Po raz pierwszy walka o pięściarskie mistrzostwo świata odbędzie się w Rzeszowie. Podczas kwietniowej gali dojdzie także do dwóch walk o tytuły mistrza Europy. To pierwsza gala w historii polskiego boksu, podczas której dojdzie do trzech mistrzowskich pojedynków o tak prestiżowe tytuły.

KUP BILET NA GALĘ KBN 27 W RZESZOWIE! >>