Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Giermak

Wczoraj w Groznym czterech naszych reprezentantów walczyło o medale Mistrzostw Europy Młodzików. Jak pierwszy  zaprezentował się Cezary Burak, który w trzeciej rundzie na skutek kontuzji musiał uznać wyższość rywala (na tablicy punktowej 9:8 dla Ormianina). Drugim z naszych reprezentantów był Sebastian Wiktorzak, który w opinii wielu fachowców powinien zostać półfinalistą, jego walka z reprezentantem Azerbejdżanu stałą na wysokim poziomie i zakończyła się  wygraną Azera w małych punktach 9:8 przy remisie w dużych punktach 4:4. 

Kacper Banucha pomimo ambitnej postawy przegrał swój pojedynek z zawodnikiem z Ukrainy 6:4.

Fantastyczny pojedynek stoczył Eryk Giermak, który stanął naprzeciw większego od siebie reprezentanta gospodarzy, walka toczona w zawrotnym tempie pełna soczystych wymian zakończyła się wielkim sukcesem młodego wychowanka Jarosława Przygody (na zdjęciu z Giermakiem) stosunkiem punktowym 4:2, a swoją postawą zasłużył sobie na oklaski licznie zgromadzonej w hali publiczności.

W dniu dzisiejszym zawodnika Gardy Chojna będzie boksował o finał, a jego rywalem będzie reprezentant Ukrainy – Mark Domaskin. Trzymamy kciuki za naszego zawodnika i życzymy mu sukcesu w całym turnieju.