Miasto Mrągowo

Patronat medialny


 

PiotrowskiPoniżej publikujemy nadesłany na adres Polskiego Związku Bokserskiego list otwarty ws. trenera kadry kobiet Leszka Piotrowskiego, reprezentacyjnego opiekuna jedynej przedstawicielki naszego boksu na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie - Karoliny Michalczuk.

Do : Prezes Polskiego Związku Bokserskiego, Jerzy Rybicki
List otwarty Safara Aliyewa w obronie pracy trenerskiej Leszka Piotrowskiego

Postanowiłem napisać list otwarty wspierający trenera Leszka Piotrowskiego - list zawierający obiektywną i profesjonalną ocenę . Związany jestem z boksem od 40 lat - jako trener bokserski oraz sędzia międzynarodowy klasy AIBA.

Trener Leszek Piotrowski jest doskonałym fachowcem znanym w kraju i za granicą. Zrobił przez ostatnie lata bardzo wiele dla polskiego boksu, a w szczególności dla reprezentacji Polski kobiet, której jest trenerem. Zawodniczki reprezentacji polski pod jego kierownictwem odnoszą wiele sukcesów na arenach Mistrzostw Europy  i Mistrzostw Świata . Wiele zdobytych medali ME I MŚ przez zawodniczki prowadzone przez trenera Piotrowskiego to ogromny sukces polskiego boksu. Człowieka, który osiągał tak ogromne sukcesy na przestrzeni ostatnich lat trzeba wspierać, pomagać mu we wszystkich jego działaniach .

Według mojej opinii (a także według opinii wyrażonej po walce przez trenera bokserki hinduskiej) walka stoczona przez  Karolinę Michalczuk  w Londynie 2012 była wyrównaną - remisową. Ten pojedynek  mógłby  być walka finałową w tej kategorii wagowej .

Dla mnie, człowieka związanego z boksem, całkowicie niezrozumiała  jest przetaczająca się przez wszystkie media fala krytyki skierowana personalnie pod adresem trenera Leszka Piotrowskiego. Sprawia to wrażenie zorganizowanej nagonki w celu odsunięcia doskonałego fachowca ze stanowiska - nie ma w tych histerycznych atakach profesjonalnej oceny pracy trenera Piotrowskiego. Zapomina się również o tym,  iż zawodniczka Michalczuk prowadzona przez trenera Piotrowskiego jako jedyna reprezentowała polski boks na arenie olimpijskiej Londyn 2012 .

Wyrazy poparcia i uznania dla pracy  trenera Kadry Polski Kobiet - Leszka Piotrowskiego
Safar Aliyev
Trener bokserski, referee AIBA{jcomments on}