Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Niespełna osiemnastoletni pięściarz kategorii super ciężkiej Kamil Mroczkowski z chojnowskiego klubu bokserskiego Champion znokautował światową gwiazdę młodzieżowego boksu Petera Kadiru.

Podopieczny trenera Arkadiusza Lewandowskiego, zastopował młodzieżowego mistrza olimpijskiego, mistrza Europy i wicemistrza świata w pierwszej minucie trzeciej rundy kombinacją bardzo silnych i celnych ciosów. Walka odbyła się w ramach Turnieju Ziem Nadbałtyckich. Ghanijczyk z niemieckim paszportem będzie zmuszony teraz do dłuższego odpoczynku od startów .

Mroczkowski to bardzo ciekawy zawodnik. Szermierkę na pięści trenuje od niespełna czterech lat. Pochodzi z małego dolnośląskiego Chojnowa, gdzie w spartańskich warunkach pod okiem trenera Lewandowskiego buduje swoją pozycję w boksie olimpijskim. Aktualnie nie jest mistrzem Polski, do czego przyczyniły się kłopoty zdrowotne - młody zawodnik miał problemy z poziomem cukru w organizmie. Udało mu się jednak wrócić do formy. Kamil Mroczkowski może pochwalić się znakomitymi warunkami fizycznymi(195 cm, 104 kg) i nieszablonowym stylem boksowania. Na ringach stoczył przeszło 50 walk.

http://www.youtube.com/watch?v=ZyRvpUA_Kr4