Mateusz Polski wywalczył brązowy medal w boksie w kategorii do 60 kilogramów podczas Igrzysk Europejskich w Baku. W półfinale przegrał z Francuzem Sofiane Oumihą.

W 1/8 finału Polski pewnie pokonał 3:0 Vadima Ivaniuca z Mołdawii, następnie w ćwierćfinale wypunktował Wazgena Safarjantsa z Białorusi (2:1). Awansując do półfinału był już pewny przynajmniej brązowego medalu - w turnieju boksu nie jest toczona walka o trzecie miejsce, a brąz otrzymują obaj przegrani w półfinałach.

I właśnie krążek z brązowego kruszcu otrzyma Mateusz Polski. W półfinale jego rywalem był Sofiane Oumiha z Francji, który od początku pojedynku przeważał i był wyraźnie lepszy. Sędziowie wypunktowali każdą rundę dla Oumihy, który powalczy w finale.

Polacy wywalczyli w boksie podczas tych Igrzysk Europejskich już cztery medale. Brązowe zdobyły także Lidia Fidura (75 kg) i Aneta Rygielska (64 kg), a po srebro sięgnęła Sandra Drabik (51 kg).