Patronat medialny


 


Hussars PolandDo dwóch zmian doszło w składzie Hussars Poland na walkę z Mexico Guerreros. W kategorii do 54kg w miejsce Mateusza Mazika pojawił się Dawid Michelus, ostatnio występujący w wadze do 61kg, natomiast w kat. +91kg Michała Olasia zastąpił bokser mający doświadczenie na zawodowym ringu, Mateusz Malujda. Gala odbędzie się w piątek 18 stycznia o godz. 20 w Pruszkowie.

We wtorek poznaliśmy również 5-osobowy skład ekipy z Meksyku na walkę w Pruszkowie. I tak w kategorii do 54kg Dawid Michelus (0-1) zmierzy się z Aaronem Alamedą Lopezem (1-2 TKO 1) z Meksyku. Dla Polaka będzie powrót do kategorii w której święcił największe sukcesy czyli brązowe medale młodzieżowych mistrzostw świata (2010 rok) oraz igrzysk olimpijskich młodzieży (2010 rok). Dla Michelusa będzie to druga walka w zawodowej lidze WSB, w debiucie przegrał na punkty z Algierczykiem Mohamedem Amine Ouadahi. Walka odbyła się w limicie wagowym do 61kg - Mateusz Mazik przechodzi regenerację nosa po nastawieniu przegrody nosowej. Teraz najważniejsze jest doprowadzenie go do pełnej sprawności na mistrzostwa Europy w Mińsku - powiedział dla tylkoigrzyska.pl, trener Hussars Poland Hubert Migaczew.

- Jednocześnie chcemy sprawdzić jak sobie poradzić Michelus w kategorii do 54kg - dodał szkoleniowiec. Jego przeciwnik Alameda Lopez stoczył na ringach WSB trzy walki, dwia przegrane pojedynki zanotował w ubiegłym roku. W obecnym sezonie w jedynym występie znokautował Argentyńczyka Christiana Eduardo Roda.
W drugiej walce wieczoru Adil Aslanov (0-1) zmierzy się z doświadczonym reprezentantem Białorusi Vazgenem Safaryantsem (8-1 TKO 1). Polak w jedynym dotychczasowym pojedynku przegrał z Rosjaninem Adlanem Abdurashidovem podczas gali w Gdynii. Jego rywal stoczył do tej pory 9 walk w ludze WSB, jednak w tym sezonie jeszcze nie pojawił się w ringu w barwa Mexico Guerreros. Poprzedni sezon zakończył na czwartym miejsce w indywidualnej klasyfikacji w kategorii lekkiej, broniąc barw Dynamo Moskwy. W sezonie 2010/2011 również zajął czwarte miejsce w barwach Dolce & Gabana Milano Thunder. W swoim rekordzie zapisał również jeden nokaut w pojedynku z Arturem Schmidtem w sezonie 2010/2011.

W kategorii do 73kg Mateusz Tryc (0-2) spotka się z Irlandczykiem, broniącym barw Mexico Guerreros, Conradem Cummingsem. Polak w dwóch tegorocznych występach zanotował dwie porażki, a jego rywal w tegorocznym debiucie również schodził pokonany. Liderem w tej ekipie wydaje się być walczący w limicie wagowym do 85kg Sergiej Kuzmin (2-1 TKO 1). Białorusin w tym sezonie dwukrotnie walczył na ringach WSB, obydwa pojedynki wygrywając w tym raz przez TKO z Darko Kucukiem. Jego przeciwnikiem będzie debiutujący w lidze WSB, Albańczyk Christian Demaj (0-0). Faworyt pojedynku jest tylko jeden, jednak ring jest nieobliczalny.

zaskoczeniem dla kibiców jest zapewne występ w ringu Mateusza Malujdy (+91kg), który zastąpił Michała Olasia. Mający doświadczenie na zawodowych ringach Mateusz Malujda zadebiutuje w lidze WSB. Ostatni występ na zawodowym ringu Malujda zanotował w grudniu ubiegłego roku, gdzie podczas gali w Berlinie znokautował w pierwszej rundzie Bartosza Szwaryżyńskiego. W 2012 roku Malujda brał udział również w turniejach Bigger's Better, gdzie przegrywał w ćwierćfinale. Jego rywalem będzie Miguel Gerardo Bisbal Melero z Portoryko (1-1). Bokser ekipy Mexico Guererros w tym sezonie stoczył dwie walki,  wygrywając jedną z nich z Algierczykiem Taborda.

Rozkład walk:
54kg: Dawid Michelus - Aaron Alameda Lopez
61kg: Adil Aslanov - Vazgen Safaryants
73kg: Mateusz Tryc - Conrad Cummings
85kg: Sergiej Kuzmin - Christian Demaj
+91kg: Mateusz Malujda - Gerardo Miguel Bisbal Melero