Patronat medialny


 


Hussars PolandW najbliższy piątek w hali Znicza w Pruszkowie, drużyna Hussars Poland spotka się w rewanżowym meczu z drużyną Argentina Condors w ramach 8. kolejki ligi zawodowej WSB. O rewanż za przegraną walkę na wyjeździe powalczą Mateusz Mazik, Adil Aslanow, Tomasz Jabłoński, Siergiej Radczenko i Mateusz Malujda.W ostatniej kolejce podopieczni Huberta Migaczewa pauzowali, a mecz 7. kolejki, w której ich rywalem będą Rosjanie stoczą dopiero ósmego marca.

Po raz drugi z rzędu w Pruszkowie kibicom w hali Znicza zaprezentuje się drużyna Hussars Poland. Po zwycięstwie nad Mexico Guerreros 3:2, w piątek przyjedzie ekipa z Ameryki Południowej, Argentina Condors.

W pierwszej walce wieczoru w kategorii wagowej do 54kg rywalem niepokonanego na ringach WSB Mateusza Mazika (2-0) będzie Fernando Martinez (6-2). Bokser z Ameryki Południowej w pierwszym pojedynku pokonał na punkty innego Husarza, Sylwestra Kozłowskiego. Po raz trzeci na ringu bez koszulki i kasku pojawi się Adil Aslanow (1-1) występujący w limicie wagowym do 61kg. Utalentowany bokser urodzony w Tbilisi,a mieszkający na co dzień w Polsce, zmierzy się z Ronanem Nahuelem Sanchezem (1-0), który do tej pory stoczył jeden, zwycięski pojedynek z Isą Isayewem.

W kategorii do 73kg w barwach Hussars Poland wystąpi Tomasz Jabłoński (2-1), który zmierzy się z pogromcą Mateusza Tryca, Juanem Jose Velasco Chanampą (1-2). Polak w tym sezonie pokonał Algierczyka Abelmaleka Rahao (1-1) i Rosjanina Aleksandra Iwanowa. Zwycięstwo zwłaszcza nad tym drugim było ogromnym sukcesem naszego boksera.

W limicie wagi półciężkiej (85kg) Siergiej Radczenko (0-1) po porażce z Ramazanem Magomedowem (12-0), spotka się Yamilem Alberto Jara Peraltą (3-0) Argentyńczyk podczas igrzysk olimpijskich w Londynie dotarł do ćwierćfinału kategorii do 91kg, gdzie przegrał z Bułgarem Pulewem 10:13. W pierwszym pojedynku w Argentynie, Peralta wygrał zdecydowanie na punkty z Michałem Gerleckim, a w trzech dotychczasowych pojedynkach nie poniósł jeszcze żadnej porażki. Po nieudanym debiucie w kategorii ciężkiej w wykonaniu Mateusza Malujdy (0-1), tym razem 30-letni bokser spotka się z debiutantem z Argentyny Facundo Cesarem Ghiglione (0-0). Malujda w pierwszym pojedynku, który również stoczył w Pruszkowie przegrał na punkty z Gerardo Miguelem Bisbalem Melero. Nasz bokser stoczył do tej pory 7 walk na zawodowych ringach, a jego bilans wynosi 4-3. Zwycięstwo nad Argentyną znacząco przybliży naszą Husarię do awansu do ćwierćfinałów rozgrywek ligi WSB. Początek walk o godzinie 20 w hali Znicza w Pruszkowie.

Rozkład walk:
54kg: Mateusz Mazik - Fernando Martinez
61kg: Adil Aslanow - Ronan Nahuel Sanchez
73kg: Tomasz Jabłoński - Juanem Jose Velasco Chanampą
85kg: Siergiej Radczenko - Yamil Alberto Jara Peralta
+91kg: Mateusz Malujda - Facundo Cesar Ghiglione