onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Praktycznie co tydzień będą walczyli bokserzy Rafako Hussars Poland w lidze zawodowej WSB. Początek nowego sezonu 9 lub 10 stycznia 2015 roku. Rozgrywki grupowe potrwają do końca kwietnia.

- Władze World Series of Boxing nie podjęły jeszcze decyzji, czy dalej kluby będą mogły ustalać dowolnie mecze na piątki lub soboty, czy wyznaczony zostanie sztywny termin spotkań. Myślę, że w ciągu miesiąca rozstrzygnie się sprawa pierwszego wyjazdowego spotkania - w Katarze. Chcielibyśmy z odpowiednim wyprzedzeniem wiedzieć, gdzie konkretnie zainaugurujemy nowy sezon. Dla Kataru to będzie historyczny, pierwszy występ w lidze WSB - powiedział team menedżer Husarii Jacek Szelągowski, który wziął udział w losowaniu grup w Stambule.

Ceremonia miała miejsce w hotelu Sheraton. W grupie B pięściarze Rafako Hussars Poland trafili na Azerbaijan Baku Fires, Kazakhstan Astana Arlans, Argentina Condors, USA Knockouts, Italia Thunder, Wenezuelę i Katar. - Z pewnością poszczególne drużyny będą gubić punkty. Jest szansa, że znajdziemy się w najlepszej trójce i awansujemy do ćwierćfinału, a jednocześnie nasi zawodnicy powalczą o indywidualne kwalifikacje olimpijskie na Igrzyska w Rio. Faworytami są Azerowie i Kazachowie, słabsi niż rok wcześniej powinni być Włosi, którzy bazowali na obcokrajowcach. Zagadką jest debiutujący zespół Wenezueli, w składzie ze znanym bokserom Husarii Gabrielem Maestre - dodał Jacek Szelągowski, który podczas losowania w Turcji wyciągnął kulki z napisami "Chiny" i "Algieria". Oba kraje trafił do gr. A.

- Miejsce poza podium w gr. B będzie dla nas sportową porażką. Zdobyliśmy już odpowiednio doświadczenie organizacyjne, poradzimy sobie też w kwestiach finansowych, mam nadzieję, że nie zawiodą również bokserzy. Skład wzmocnią cudzoziemcy, których pozyskamy z draftu. To już za niespełna 2 miesiące - przyznał szef Rafako Hussars Poland Jarosław Kołkowski.

Przed własną publicznością Biało-Czerwoni wystąpią w 2 kolejce - rywalem będzie znakomity zespół Kazachstanu. Faza grupowa potrwa do końca kwietnia, a w maju rozpocznie się play off.