onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Co najmniej w 6 polskich miastach będą boksowali zawodnicy Rafako Hussars Poland w lidze WSB. Podopieczni Jerzego Baranieckiego po raz pierwszy wystąpią w Karlinie, Lubinie i Szczecinie. Znów powalczą zaś w Raciborzu.

Powiększenie ligi do 16 zespołów sprawiło, że Husaria będzie miała więcej rywali w sezonie 2015. W grupie B spotka się u siebie i na wyjeździe z drużynami (kolejność wg. terminarza WSB) z Kataru, Kazachstanu, Argentyny, Azerbejdżanu, Włoch, Stanów Zjednoczonych i Wenezueli.

- Goszczeniem Husarii i jej przeciwników zainteresowane są kolejne polskie miasta, stąd porozumienia ws. rozgrywania meczów zawodowej ligi m.in. w Karlinie (woj. zachodniopomorskie), Szczecinie oraz Lubinie na Dolnym Śląsku. Dwa spotkania odbędą się we Włocławku, rywalizować będziemy znów w Raciborzu, gdzie mieści się siedziba naszego tytularnego sponsora - Rafako - przyznali szefowie Biało-Czerwonych Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski.

Boks to prawdziwa duma kilkutysięcznego Karlina leżącego w powiecie białogardzkim, ok. 130 km od Szczecina i 30 km od Kołobrzegu. Założyciel i trener klubu "Róża" Tomasz Różański, który właśnie wyjechał ze swoją zawodniczką Elżbietą Wójcik na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie do Chin, od nowego sezonu będzie asystentem Jerzego Baranieckiego w Husarii. Ten duet ma poprowdzić zespół do zwycięstw w prestiżowych rozgrywkach i awansu do ćwierćfinału.

W przeszłości Husaria boksowała m.in. w Warszawie, Pruszkowie, Wyszkowie czy Gdyni. W pierwszej połowie 2015 roku fani pięściarstwa zobaczą przyszłych olimpijczyków w nowych miejscach. Kolejny sezon jest bowiem kwalifikacją do Igrzysk w Rio 2016.

Obecnie zaś odbywają się Mistrzostwa Unii Europejskiej w Sofii. W najlepszej ósemce są Dawid Michelus (-60 kg) i Kazimierz Łęgowski (-64 kg), odpadł zaś Damian Kiwior (-69 kg).