onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Pięciu zagranicznych bokserów dołączy do drużyny Rafako Hussars Poland w nowym sezonie zawodowej ligi World Series of Boxing. - Liczyliśmy, że ich nazwiska będziemy mogli oficjalnie ogłosić 10 września po drafcie w Kazachstanie. Okazało się jednak, że nabór zagranicznych pięściarzy odbędzie się dopiero 12 listopada w Korei Płd. A innej drogi pozyskiwania obcokrajowców już nie ma - powiedział prezes Rafako Hussars Poland Jarosław Kołkowski.

Biało-Czerwoni kompletują skład na razie z krajowych bokserów. Okazuje się, że w 10 kategoriach wagowych będą mieli aż pięć wakatów. Zajmą je cudzoziemcy. - Minimum w kadrze to dwóch zawodników w każdej wadze, a więc 20 bokserów w składzie na kolejny sezon. Po jednym pięściarzu z zagranicy pozyskamy w kategoriach -49 kg, -52 kg i -91 kg oraz dwóch w +91 kg - dodał szef Husarii.

Jest niemal przesądzone, że w składzie Rafako Hussars Poland pojawi się pięciu obcokrajowców, którzy dotąd nie boksowali w polskiej drużynie. - W kategorii superciężkiej nie możemy liczyć, że Sergierj Werwejko zostanie zgłoszony przez Ukraińską Federację - mówi trener Husarii Jerzy Baraniecki.

Do tej pory w Husarii występowali tacy obcokrajowcy jak m.in. Żora Simonjan, Adil Aslanov, Jan Sudzilouski, Siergiej Kuzmin, Sergiej Werwejko i Sergiej Radczenko. Kolejny sezon ligi WSB będzie szczególnie ważny, bowiem na podstawie rankingu najlepsi uzyskają kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie Rio 2016. Awans na IO uzyska 17 zawodników – po 1 z kategorii 49 kg, 91 kg i +91 kg oraz po 2 z kategorii od 52 kg do 81 kg.