onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Memoriał Leszka Drogosza w Kielcach - to kolejny sprawdzian bokserów Rafako Hussars Poland przed nowym sezonem zawodowej ligi World Series of Boxing. W turnieju, który potrwa do 20 września, wystąpi 4 zawodników Husarii. Na kieleckim ringu wystąpią Marek Pietruczuk i Mateusz Polski (-60 kg), Kazimierz Łęgowski (-64 kg) i Kamil Gardzielik (-75 kg).

- Wszyscy rozpoczną udział w zawodach od ćwierćfinałów - 17 września Kazimierz Łęgowski (-64 kg) będzie walczył z Turkiem Fatthem Kelesem, a następnego dnia Mateusz Polski (-60 kg) spotka się z Białorusinem Sergiejem Dmitserem, walczący tym razem w tej samej kategorii Marek Pietruczuk z Radomirem Obruśniakiem, zaś nasz nowy pięściarz Kamil Gardzielik (-75 kg) z Ukraińcem Witalijem Walarykiem - powiedział II trener Husarii Jerzy Baraniecki.

W Memoriale Leszka Drogosza, brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Rzymie i 3-krotnego Mistrza Europy, zabraknie innych pięściarzy polskiej drużyny zawodowej, m.in. kapitana Tomasza Jabłońskiego (-75 kg). - Przechodzę rehabilitację barków, stąd moja absencja. Leczę kontuzje, aby później spokojnie móc szlifować formę do nowego sezonu z całą drużyną - przyznał.

- To silnie obsadzone zawody, szczególnie ważne, bowiem sprawdzające na jakim etapie przygotowań i w jakiej dyspozycji sportowej są poszczególni pięściarze - powiedział Jerzy Baraniecki, który jest asystentem Tomasza Różańskiego. Transmisja z finałowej gali kieleckich zawodów sobotę w telewizji Fightklub.

W październiku część bokserów Husarii powalczy w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Sokółce, a od listopada przygotowania w Warszawie do trzeciego w historii sezonu Rafako Hussars Poland w lidze WSB.