Patronat medialny


 


Mistrzowie ligi WSB z 2013 roku - Astana Arlans Kazakhstan będą w najbliższy piątek o godz. 20.00 rywalami Rafako Hussars Poland. Mecz odbędzie się w Lubinie, czyli mieście, z którym przez wiele lat związany był znakomity pięściarz Janusz Zarenkiewicz. 55-letni dziś Janusz Zarenkiewicz jest przedostatnim polskim bokserem, który zdobył medal olimpijski - brązowy w Seulu (1988 rok) w wadze +91 kg. W piątek na ringu w Lubinie w tej kategorii wystąpi utalentowany, choć jeszcze chimeryczny i szukający pomysłu na dorosłe życie Paweł Wierzbicki.

- Oprócz niego kibice na Dolnym Śląsku i widzowie TVP Sport trener Zbigniew Raubo zdecydował, że zobaczą w akcji Niemca Hamzę Toubę -52 kg, 4-krotnego Mistrza Polski Dawida Michelusa -60 kg, Irlandczyka Stephena Donnelly -69 kg i mającego za sobą występy w dwóch ostatnich sezonach niemieckiej Bundesligi Mateusza Tryca -81 kg - powiedzieli szefowie Husarii Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski.

Drużyna Rafako Hussars Poland obiecująco rozpoczęła rozgrywki 2015. W miniony weekend minimalnie uległa 2-3 Puerto Rico Hurricanes, choć gdyby nie kontrowersyjny werdykt w walce Damiana Kiwiora -64 kg, Biało-Czerwoni mogli pokusić się o zwycięstwo w San Juan.

W Lubinie zespół Zbigniewa Raubo i Jerzego Baranieckiego czeka trudniejsze zadanie, bowiem w ringu rywalami w 2 kolejce World Series of Boxing będą mistrzowie z 2013 roku i półfinaliści poprzednich rozgrywek - Astana Arlans Kazakhstan.

Do tej pory Husaria dwukrotnie walczyła z Kazachami, przegrywając za każdym razem po 1-4 - w Wyszkowie i Astanie.

Natomiast już za tydzień, ostatniego dnia stycznia, polska drużyna zawita do Włocławka. Z Argentina Condors walki odbywać się będą w tych samych wagach, co w Portoryko. Wiadomo, że w składzie zabraknie Marka Pietruczuka -56 kg, który musi mieć regulaminową pauzę po nokaucie. Prawdopodobnie zastąpi go Sylwester Kozłowski.