Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Tomasz Jabłoński (-75 kg), kapitan Rafako Hussars Poland, o 1 punkt poprawił swój dorobek w rankingu olimpijskim World Series of Boxing. W Szymkencie przegrał 1:2 na punkty z Meiirim Nursułtanowem, a Husaria uległa w całym meczu Astana Arlans Kazakhstan 0-5. - Niestety nie udało mi się wygrać walki, za co bardzo przepraszam wszystkich kibiców. Za bardzo chciałem wygrać ten pojedynek, przez co nie mogłem złapać odpowiedniego rytmu. Pocieszające jest, że ta przegrana niejednogłośnie daje mi jeden punkt - bardzo ważny w rankingu do Olimpiady - przekazał Tomasz Jabłoński po sobotnim występie w Kazachstanie. Obecnie ma on w dorobku 21 pkt.

Drugi z liderów Husarii - Igor Jakubowski (-91 kg), po czterech zwycięstwach z rzędu, tym razem przegrał w 3 rundzie z niesamowicie spisującym się w tym sezonie Witalijem Lewinem. Żaden z pięciu dotychczasowych rywali Kazacha nie dotrwał do 4 rundy. - Złapałem sierpa i trener Raubo postąpił słusznie poddając mnie. Nie wiadomo co by się stało, gdyby tego nie zrobił. Mam nadzieję, że teraz odpocznę i będzie już tylko lepiej. Dziękuję wszystkim, którzy we mnie wierzą, postaram się już nie zawieść - dodał Igor Jakubowski, który określił Witalija Lewina jednoznacznie -"świetny zawodnik".

Przegrane na punkty ponieśli Dawid Jagodziński (-49 kg) i Sylwester Kozłowski (-56 kg), nie udał się zaś powrót do drużyny Kazimierzowi Łęgowskiemu (-64 kg). Przegrał przez TKO w 5 starciu z Samatem Baszenowem. Sezon się nie kończy, Tomasz Jabłoński i Igor Jakubowski zachowali szanse na awans na Igrzyska 2016 z rankingu WSB, ale muszą wygrać dwa ostatnie pojedynki i czekać na rozstrzygnięcia w innych walkach.

Za tydzień, tj. 21 marca spotkanie wyjazdowe Husarii z Condors Argentina w wagach -52 kg, -60 kg, -69 kg, -81 kg, +91 kg.

Astana Arlans Kazakhstan - Rafako Hussars Poland 5-0
-49 kg Żomart Jerżan - Dawid Jagodziński PKT Jerżan
-56 kg Meirbolat Toitow - Sylwester Kozłowski PKT Toitow
-64 kg Samat Baszenow - Kazimierz Łęgowski TKO Baszenow
-75 kg Meiirim Nursułtanow - Tomasz Jabłoński PKT Nursułtanow
-91 kg Wasilij Lewit - Igor Jakubowski TKO Lewit

http://www.youtube.com/watch?v=uad_l3tyx-8