Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Znakomicie spisuje się Steven Gerard Donnelly (-69 kg) w Rafako Hussars Poland. W sobotę wygrał swoją piątą walkę, ale niestety Husaria przegrała na wyjeździe z Italia Thunder 1-4 w meczu ligi World Series of Boxing. Pięściarz pochodzący z Irlandii Płn. wygrał 2 pierwsze rundy walki z Dario Morello, lecz w trzech kolejnych sędziowie punktowali nieznacznie na korzyść jego włoskiego rywala. Ostatecznie Steven Gerard Donnelly zwyciężył na ringu w mieście Andria niejednogłośnie na punkty 48-47, 47-48, 48-47.

Niejednomyślną decyzją sędziów walkę przegrał wracają po długiej przerwie do Husarii Mateusz Polski (-60 kg). Litwin Rytis Vasiliauskas przyznał mu wygraną jednym punktem 48-47 z Fabio Introvaią, ale pozostali sędziowie opowiedzieli się za bokserem Italii. Wcześniej Grzegorz Kozłowski (-52 kg) wyraźnie został pokonany przez reprezentanta Indii Gaurav Bidhuri.

Przy stanie 2-1 dla Włochów do ringu weszli lider gospodarzy Valentino Manfredonia (-81 kg) i Mateusz Tryc. Pierwszą rundę Polak przegrał 1-2, ale w kolejnych zdecydowanie na punkty zwyciężył pewnie zmierzający po bilet olimpijski do Rio 2016 Valentino Manfredonia. W ostatnim pojedynku Roger Hryniuk (+91 kg) musiał uznać wyższość mającego albańskie pochodzenie Alessio Spahiu. Po czterech rundach dla Włocha, ostatnie starcie należało do zawodnika drużyny Biało-Czerwonych.

Bokserom Rafako Hussars Poland pozostały do rozegrania jeszcze dwa spotkania w tegorocznym sezonie ligi WSB. Za tydzień, w sobotę 18 kwietnia, podejmą w Szczecinie USA Knockouts (o olimpijski paszport powalczy Tomasz Jabłoński -75 kg), a w ostatniej kolejce grupy B rywalem będzie zespół Caciques Venezuela. Obecnie Husaria zajmuje 7 miejsce - 12 pkt.

Italia Thunder - Rafako Hussars Poland 4-1
-52 kg Gaurav Bidhuri - Grzegorz Kozłowski PKT Bidhuri
-60 kg Fabio Introvaia - Mateusz Polski PKT Introvaia
-69 kg Dario Morello – Steven Gerard Donnelly PKT Donnelly
-81 kg Valentino Manfredonia - Mateusz Tryc PKT Manfredonia
+91 kg Alessio Spahiu - Roger Hryniuk PKT Spahiu