Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Tą śmiercią żyła cała Polska. Dawid Kostecki miał popełnić samobójstwo w celi Aresztu Śledczego Warszawa Białołęka. Tak brzmiała oficjalna wersja prokuratury, badającej śledztwo, bo sprawa budziła wiele kontrowersji. Teraz nakładem Wydawnictwa SQN ukaże się książka, która odsłoni kulisy śledztwa.

Książkę można zamówić tutaj -> https://bit.ly/3jIDa2u

Wojownik i mistrz czy przestępca i sutener? Wielka nadzieja polskiego boksu, a może sportowiec, który nie spełnił swojego potencjału? Kochający mąż i syn czy człowiek, który nie potrafił poradzić sobie z własnymi demonami? Niezrealizowany sportowiec, a może trybik w wielkiej aferze podkarpackiej? W tej historii nie ma nic banalnego, za to jest w niej wiele z dobrego kryminału.

Dawid Kostecki był jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w historii polskiego sportu. Piął się w górę rankingów i marzył o sięgnięciu w ringu po największe laury, ale zamiast święcić bokserskie triumfy, zmagał się z problemami natury osobistej. Pragnął życia u boku ukochanej kobiety, tymczasem wylądował w więzieniu za współdziałanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Był postacią niejednoznaczną i taka jest też opowieść o nim - pełna tajemnic, niejasności i zwrotów akcji. Czy da się rozwikłać tajemnicę jego zagadkowej i kontrowersyjnej śmierci?

- Kolorowy ptak polskiego boksu, utalentowany, ale nieobliczalny, nie potrafiący z różnych względów wykorzystać swojego potencjału. Zapewne to drugie życie Cygana Kosteckiego, o którym pisze Mateusz Fudala, miało na to znaczący wpływ - napisał redaktor Janusz Pindera.