Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Dawid KwiatkowskiBoksujący w kategorii półśredniej Dawid Kwiatkowski (4-0, 3 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Aleksandra Abriamenkę (17-33-1, 6 KO). Po sześciu jednostronnych rundach wszyscy sędziowie wypunktowali zdecydowaną wygraną pięściarza z Oświęcimia.

Od pierwszych sekund Polak mocno ruszył na doświadczonego Białorusina, którego obrona przepuszczała sporo uderzeń. Abriamenka potwierdził opinię pięściarza odpornego na ciosy i nawet kiedy chwiał się na nogach po ciosach rywala, to umiejętnie klinczował.

Momentami Kwiatkowski łapał zadyszkę i jego ciosy przestały robić wrażenie na przeciwniku. Z początku Białorusin próbował kontrować odważnie boksującego Polaka ciosami sierpowymi, jednak w drugiej części walki skupił się na przetrwaniu pełnego dystansu. W każdej rundzie Kwiatkowski zaznaczał swoją wyraźną przewagę, unikając jednocześnie kontrataków ze strony bardziej doświadczonego rywala. Dla Kwiatkowskiego był to pierwszy w zawodowej karierze pojedynek rozegrany na pełnym dystansie.