Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


SaletaPrzemysław Saleta w wywiadzie dla "Polska Times" przyznał, że teraz ma dużo więcej szacunku dla Andrzeja Gołoty niż przed walką. Pytany o najlepszego polskiego pięściarza w boksie zawodowym w historii wymienia jednak Dariusza Michalczewskiego.

Sensacyjny zwycięzca walki wieczoru gali "Polsat Boxing Night" z satysfakcją mówi o poziomie pojedynku z Gołotą. - Na pewno była to świetna walka dwóch bokserskich emerytów. Ale w tej formie pokonalibyśmy i ja, i Andrzej całkiem sporą grupę zawodników, którzy zajmują miejsca w pierwszych dwudziestkach rankingów wagi ciężkiej - mówi Saleta w wywiadzie dla "Polska Times".

W starciu z Gołotą Saleta zaimponował przede wszystkim przygotowaniem kondycyjnym. Wytrzymałością i siłą przełamał w końcu Gołotę, kończąc pojedynek w szóstej rundzie. Jaki jego zdaniem Gołota popełnił błąd przygotowując się do walki.

- Andrzej Gmitruk to bezdyskusyjnie najlepszy polski trener, ale moim zdaniem popełnił błąd, przygotowując Andrzeja do tej walki. Postawił na cechy, których Andrzej już nie ma - szybkość, luz, pracę nóg. Zamiast na siłę i wytrzymałość. Ale to łatwo mówi się dziś, tydzień po walce. Tak naprawdę obaj przygotowywaliśmy się po omacku - bo czy ktoś w Polsce prowadził wcześniej bokserów w tym wieku? Chcę jednak podkreślić, że mimo porażki Andrzej zasługuje na ogromny szacunek - twierdzi były mistrz Europy w wadze ciężkiej.

Saleta pytany o najlepszego o najlepszego polskiego pięściarza w boksie zawodowym w historii bez najmniejszych wątpliwości odpowiada: - Z całą pewnością Dariusz Michalczewski. Później długo długo nic i Tomasz Adamek.

Adamek kariery jeszcze nie skończył, ale zdaniem Salety wielkich szans na tytuł w wadze ciężkiej nie ma. - Najlepszego Tomka już widzieliśmy. To było przed walką z Kliczką - w starciach z Andrzejem czy Chrisem Arreolą. Teraz Tomek stracił szybkość, a siły nigdy nie będzie miał takiej, jak inni naturalni pięściarze wagi ciężkiej - uważa Saleta.


http://www.youtube.com/watch?v=guQChDWGEdo