Patronat medialny


 


Dziś Paweł Głażewski (23-2, 5 KO) może przejść do historii jako czwarty polski zawodowy mistrz świata w boksie. Musi „tylko” pokonać w Oldenburgu broniącego pasa federacji WBA Niemca Jürgena Brähmera (44-2, 32 KO).

Dariusz Michalczewski w wadze półciężkiej, Tomasz Adamek w półciężkiej i junior ciężkiej oraz Krzysztof Włodarczyk w junior ciężkiej - oto polscy zawodowi mistrzowie świata. Dziesięciu innych naszych pięściarzy też walczyło o najcenniejsze pasy, ale bez powodzenia.

- Chciałbym bardzo, żeby Głażewski poszedł w moje ślady i też był najlepszy. Gdyby pokonał Niemca na jego terenie, byłoby to coś niebywałego. Musi bardzo uważać, bo Brähmer to szczwany lis - mówi Michalczewski. „Tiger” dominował w półciężkiej w latach 1994 - 2003. Teraz w tej samej kategorii wagowej walczy Głażewski. Jego rywal pasa wywalczonego w grudniu 2013 roku bronił będzie po raz trzeci. W przeszłości, w latach 2009 - 2011, Niemiec był także czempionem federacji WBO.

- Wiem, że jest bardziej doświadczony ode mnie, że będzie mieć za sobą publiczność, ale to mnie nie peszy. Mam za sobą dziesięciotygodniowe przygotowania, najlepsze w karierze. Na trybunach będą mnie wspierać rodzina i przyjaciele, a ja w ringu zostawię serce -obiecuje Głażewski.