Patronat medialny


 

Paweł Kołodziej

12 listopada boks zawodowy ponownie zawita nad polskie morze za sprawą kolejnej gali z cyklu "Wojak Boxing Night". Tym razem w walce wieczoru o pas interkontynentalnego mistrza federacji WBA wystąpi notowany w czołówce światowych rankingów kategorii junior ciężkiej Paweł Kołodziej (28-0, 16 KO).

- Niestety z powodu kontuzji ominęła mnie okazja zaprezentowania się w starciu z Olą Afolabim na gali Tomka Adamka we Wrocławiu, ale wierzę, że wkrótce otrzymam swoją mistrzowską szansę - mówi mierzący 196 cm góral z Krynicy-Zdroju. - Czuję się na siłach boksować z każdym i gdy tylko pojawi się okazja, by bić się o jeden z czterech najważniejszych pasów, na pewno z niej skorzystam.

- Czuję, że walka o pas interkontynentalny w Gdyni to już ostatnia próba przed czymś dużym. Muszę się w niej dobrze pokazać, a potem szlifować formę na walkę o tytuł mistrza świata - dodaje Kołodziej, który aktualnie szlifuje formę, sparując z Andrzejem Wawrzykiem i Albertem Sosnowskim.

Podczas gdyńskiej imprezy na ring powróci po porażce z Kellem Brookiem w eliminatorze WBA wagi półśredniej Rafał Jackiewicz (38-10-1, 19 KO). - Już się pozbierałem po przegranej z Anglikiem. Szkoda tej szansy, ale teraz czeka mnie 50-ta jubileuszowa walka i wypada się w niej efektownie zaprezentować - mówi były mistrz Europy.

Na "Wojak Boxing Night" kibice zobaczyć będą mogli w akcji także: młodzieżowego czempiona wagi ciężkiej Andrzeja Wawrzyka (23-0, 12 KO), świetnie radzącego sobie na bokserskich ringach mistrza świata w K-1 Izuagbe Ugonoha (4-0, 3 KO), Krzysztofa Zimnocha (8-0-1, 7 KO) i Cezarego Samełko (1-0, 1 KO).

Bilety na galę "Wojak Boxing Night" w Gdyni, w cenie od 25 PLN, w Gdyni dostępne są na eventim.pl >>