Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Kołodziej17 marca w pojedynku wieczoru gali "Wojak Boxing Night" w Krynicy Zdrój Paweł Kołodziej (29-0, 17 KO) skrzyżuje rękawice z Giulianem Ilie (18-4-2, 5 KO). Zwycięzca walki zostanie liderem rankingu wagi junior ciężkiej federacji IBF i już wkrótce może stanąć do potyczki o tytuł mistrza świata. - Moim zdaniem Paweł jest w pełni gotowy na to wyzwanie - mówi trener Kołodzieja Fiodor Łapin.

- Panie trenerze, za niespełna dwa tygodnie Paweł może otworzyć sobie drzwi do walki o mistrzostwo świata. Aktualny czempion Yoan Pablo Hernandez jest w jego zasięgu?
Fiodor Łapin:
Myślę, że jak najbardziej. Byliśmy ostatnio razem z Pawłem na gali we Frankurcie, gdzie oglądaliśmy walkę o pas IBF pomiędzy Yoanem Pablo Hernandezem i Stevem Cunninghamem i uważam, że Paweł może spokojniutko zaboksować zarówno z jednym jak i drugim.

- Ile czasu będziecie potrzebowali na ostatnie szlify przed mistrzowskim pojedynkiem? Ten rok to realny termin?
Do tej walki powinno dojść jak najszybciej, to jest teraz czas Kołodzieja. Paweł jest coraz lepszy pięściarsko, coraz mądrzej boksuje, jest w ringu coraz bardziej pewny siebie. Walka z Ilie ma otworzyć przed nim drogę do walki o pas. Moim zdaniem Paweł jest już w pełni gotowy na to wyzwanie.

Bilety na galę "Wojak Boxing Night" w Krynicy Zdroju dostępne są na eventim.pl >>

- Wróćmy jednak do Giuliana Ilie, bez pokonania którego nie będzie walki o pas. Jakie są jego atuty? Czym może zagrozić Pawłowi?
Ilie jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie, jest szczelny w obronie, nieustępliwy, ma duszę wojownika, potrafi przyjąć naprawdę mocne uderzenia. Walczy zawsze do końca, dzięki czemu odniósł sukces w dwóch ostatnich walkach we Włoszech z faworytami gospodarzy. Trzeba będzie być uważnym przez cały pojedynek. A z ciekawostek technicznych - Ilie bardzo dobrze opanował ponawianie i wydłużanie akcji, co jest bardzo niewygodne dla jego przeciwników.

- Jakie będą główne założenia taktyczne na starcie z Ilie?
Będziemy chcieli boksować swoje. Paweł musi utrzymywać Ilie na dystans długim lewym prostym, dobrze poruszać się na nogach, czyli wykonywać te rzeczy, które musi robić wysoki zawodnik w starciu z niższym przeciwnikiem. Paweł musi mieć kontrolę nad wydarzeniami w ringu przez każdą sekundę każdej rundy. Musi być gospodarzem, i nie tylko dlatego że boksuje u siebie w Krynicy, ale przede wszystkim dlatego że jest po prostu lepszym zawodnikiem.  {jcomments on}