Patronat medialny


 

KołodziejUtratę miejsca w walce eliminacyjnej do mistrzowskiego pasa IBF wagi junior ciężkiej kosztowała Pawła Kołodzieja (30-0, 17 KO) listopadowa kontuzja kostki odniesiona podczas treningu.

Pięściarz grupy KnockOut Promotions 8 grudnia zmierzyć miał się z Garrettem Wilsonem (13-5-1, 7 KO) w pojedynku o miano oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata należącego obecnie do Yoana Pablo Hernandeza (27-1, 13 KO), jednak ze względu na kontuzję Polak musiał wycofać się z tego boju.

Władze federacji IBF po przeanalizowaniu swoich rankingów postanowiły ostatecznie, że Kołodzieja w tzw. eliminatorze o pierwsze miejsce w rankingu zastąpi Aleksander Aleksiejew (23-2-1, 20 KO), który pierwotnie zmierzyć miał się na początku 2013 roku w walce o mistrzostwo Europy z Mateuszem Masternakiem (29-0, 21 KO). Do konfrontacji Wilsona z Aleksiejewem dojdzie 22 lutego w Niemczech lub Rumunii. Zwycięzca tej walki najprawdopodobniej skrzyżuje rękawice z drugim w rankingu IBF Kołodziejem w finałowym eliminatorze.