Patronat medialny


 


Paweł Kołodziej

Jeśli uda się zakontraktować walkę o tymczasowe mistrzostwo świata WBA wagi junior ciężkiej pomiędzy Pawłem Kołodziejem (32-0, 17 KO) i Ilungą Makabu (15-1, 4 KO), pojedynek ten  odbędzie się 1 lutego na gali w Monte Carlo, której główną atrakcją będzie kolejna obrona pasa World Boxing Association kategorii średniej przez Gienadija Gołowkina (28-0, 25 KO).

Pochodzący z Kongo Makabu już dwukrotnie w przeszłości miał okazję boksować w Monako, w drugim występie notując cenne zwycięstwo nad niepokonanym wcześniej Dmitrem Kuczerem.

Póki co jednak Pawła Kołodzieja czeka starcie z  Princem Anthony Ikeji (14-7-1, 10 KO) na gali "Wojak Boxing Night" w Jastrzębiu-Zdroju 23 listopada. Pięściarz z Krynicy nie ukrywa, że oczekuje również na rozstrzygniecie potyczki pomiędzy Yoanem Pablo Hernandezem i Aleksandrem Aleksiejewem o pas federacji IBF, w której rankingu zajmuje aktualnie drugą pozycję.

- Nie wyobrażam sobie, by w pierwszej połowie 2014 roku nie stanąć do wielkiej walki. Czy to będzie pas IBF czy WBA, zobaczymy - mówi Kołodziej.