Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Paweł Kołodziej (33-0, 18 KO) zaakceptował zaproponowane mu warunki walki o mistrzowski pas wagi junior ciężkiej federacji WBA z Denisem Lebiediewem (25-2, 19 KO) - poinformował redakcję ringpolska.pl promotor polskiego pięściarza Piotr Werner. Pojedynek rozegrany  zostanie 27 września na gali w Moskwie.

- Paweł, który ostatnio był dość chimeryczny jeśli chodzi o negocjacje swoich walk, tym razem zachował się naprawdę po męsku i długo z decyzją nie zwlekał. Cieszy mnie taka postawa Pawła, jestem przekonany, że świadczy ona o jego wielkiej determinacji przed najważniejszą próbą w zawodowej karierze - ocenił współwłaściciel grupy Sferis KnockOut Promotions.

Podczas moskiewskiej gali w pojedynku wieczoru wystąpić powinien także boksujący w tej samej wadze co Kołodziej mistrz świata WBC Krzysztof Włodarczyk (49-2-1, 35 KO), który w stolicy Rosji zmierzyć się ma z Grigorijem Drozdem (38-1, 27 KO). "Diablo" w przeciwieństwie do swojego kolegi z grupy na razie nie powiedział "tak", jednak Piotr Werner w przyszłość patrzy z optymizmem.

- Oferta finansowa, którą teraz złożono Krzysztofowi jest dobra i godna mistrza, nie jest gorsza od tej za walkę z Rachimem Czakijewem i nie wyobrażam sobie, by Krzysztof chciał stracić tytuł WBC z powodu kilku dolarów. Według mnie Krzysiek po prostu chce jeszcze skonsultować sprawę z żoną, gdy wróci ona z urlopu i wszystko zakończy się pomyślnie - stwierdził współpromotor Włodarczyka.