Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Paweł Kołodziej5 marca na gali „Wojak Boxing Night” w Krynicy notowanego w czołówkach rankingów kategorii junior ciężkiej Pawła Kołodzieja (27-0, 16 KO) czeka najtrudniejszy test w zawodowej karierze - konfrontacja z Felixem Corą Jr (22-4-2, 12 KO). Amerykanin właśnie podpisał kontrakt na starcie z Polakiem. - Zapowiada się świetna walka! - mówi o swoim marcowym występie, którego stawką będą mistrzowskie pasy WBA International i WBC Baltic, Kołodziej.

Felix Cora Jr będzie jednym z najlepszych zagranicznych pięściarzy, jacy kiedykolwiek zaprezentowali się na polskich ringach. 30-letni Teksańczyk jeszcze w listopadzie był o krok od walki o tytuł mistrza świata federacji IBF, jednak w pojedynku eliminacyjnym nieznacznie uległ na punkty Enadowi Licinie. Amerykanin ma również za sobą start w popularnym bokserskim reality show "The Contender".

- Cora jest mańkutem, zadającym dużo ciosów, potrafiącym boksować zarówno w defensywie jak i ofensywie. Ma niebezpieczną prawą rękę. To światowa czołówka wagi junior ciężkiej - charakteryzuje rywala Paweł Kołodziej, który rozpoczął już sesje sparingowe przed krynicką galą.

Bilety na galę "Wojak Boxing Night" w Krynicy dostępne są w sprzedaży na stronie eventim.pl.